Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #neuropa #powstaniewarszawskie #bekazpodludzi #historia #pytanie #bekazprawakow

Czy ktoś mi powie czemu powstańcy wiedząc, że ruskie są już nad Wisłą poszli bić się z Niemcami, zamiast poczekać, aż ruskie wejdą i zwiążą Niemców w walce? Ja wiem, że ktoś w dowództwie sobie ubzdurał, że Polacy wyzwolą stolicę i będą pertraktować z ruskimi jako gospodarze (XDDD, widać zapomnieli, że kilka lat temu to ci sami Rosjanie najechali na Polskę, ale nvm, te dzbany w ogóle nie myślały), ale po jaki #!$%@?? Logicznym jest, że lepiej byłoby albo: poczekać aż ruskie i Niemcy się wytłuką w Warszawie, albo dołączyć jednak do ruskich jak wejdą do miasta i razem zwalczyć Niemców, albo zupełnie przeczekać. Dajmy że wyzwoliliby Warszawę. No i co potem? Wielka obrona Warszawy przed Armią Czerwoną? XDD

Powstanie zlikwidowało miasto, ludność i wyeliminowało jedną z najlepiej zorganizowanych siatek oporu w Europie w czasie 2WŚ. PRL wyglądałby zupełnie inaczej gdyby nie Powstanie, ale może to i lepiej? Bo w latach 50 czy tam 60 zamiast zrobić powstanie przeciwko Niemcom to by zrobili przeciwko ZSRR i mielibyśmy znacznie świeższą traumę. Chyba Polakom trzeba było tej porażki, aby się ogarnęli i przestali myśleć życzeniowo. #!$%@? mnie czy to wina dowództwa, czy nie, ale gdyby mnie dano patyk i kazano iść na niemiecki czołg to bym puknął się w głowę i #!$%@?ł z tego całego ruchu oporu mózgowego.
  • 1