Wpis z mikrobloga

#lacunafabularniehjallbrekka

W tym temacie prowadzicie dyskusję dotyczącą nowych osad, ich nazw, lokalizacji, ustrojów, planów na przyszłość. Miejsce zarówno dla szukających nowych osad, jak i szukających nowych osadników. Unikajcie OOC w miarę możliwości.

-----------------------------------------------------------------------

Grafika CG-Zander @ DeviantArt

Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - #lacunafabularniehjallbrekka 

W tym temacie prowadzicie dyskusję dotycząc...

źródło: comment_qq2A1HStQvikpdRNd1a6BZJ8iNLxPx1F.jpg

Pobierz
  • 52
Donut Mieczożerca

Ludzie! Otwórzcie oczy! Jarl sprzedał swoją duszę niewiernym zza wód!
Czyż nie widzicie że tylko demony z czeluści piekieł potrafiły się posługiwać dwoma broniami naraz? Sam Odyn dzierżył tylko włócznie, a jest przecież najpotężniejszy i najwspanialszy!
Nie wspominając o tym że miłował swoich wyznawców, nigdy nie podniósł ręki na tych którzy mu służyli, a co my widzieliśmy?! Wyobrażacie sobie taką sytuację by podnieś rękę na kogoś kogo wybraliśmy by miłować?
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):

Bracia, uważam, że Jarl się dał ponieść emocjom, możliwe, że zrobili to obcy, możliwe, że śmierć brata (chociaż wcześniej nic o nim nie wspominał, ale w końcu brat to brat) i możliwe, że trzeba coś zmienić. Ale przecież włożyliśmy tyle wysiłku w rozwój Hjallbrekki to chyba żal ją ot tak opuszczać, bo Jarl miał gorszy okres?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Skyard Hatard - Rzemieślnik: Narzędzia rolnicze i metalurgiczne

Nawet uniewinniony będę ciągle wytykany palcami. Z chęcią przyłączę się do innej osady, gdzie będę mógł na spokojnie oddać się pracy. Może raz na jakiś czas wyprawa na Bałtów czy Słowian. Nie zależy mi na władzy, choć chciałbym mieć prawo głosu przy podejmowaniu decyzji.
@Zeroskilla
Odi, doceniam pomysł, ale wierzę w moich towarzyszy. Nich ich próba dowiedzie że zrobili słusznie.
Jednak powołanie swojego czempiona
Ulfar Akumularson - Farmer-Myśliwy
Zachód to chyba naturalny kierunek naszego rozwoju. Wyprawy łupieżcze na Słowian są może i fajne, ale nie oszukujmy się. Oni mieszkają w chatkach z gówna XD Co tam cennego znajdziecie? Kawałek drewna z wystruganymi czterema twarzami? Powinniśmy zbudować osadę przy wybrzeżu Morza Północnego na zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego. Osada, która była by w sojuszu z Hjalbrekką i która służyłaby też za bazę wypadową do wypraw na zachód. Ludność
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):

( @Gregua: ) Nie jestem do końca przekonany, z jednej strony ktoś o silnej ręce i wysokiej charyzmie bedzie lepszym władcą bo będzie zdecydowany i pewniejszy niż kilka osób, być może o odmiennych rozumowaniach i celach. Ale jak jest kilka osób to mogą bardziej skupić się na wielu wątkach, a pojedynczy jarl może być egoistyczny. Wszystko ma swoje zady i walety
Greguasvik - rzemieslnik
@Queltas: Mądrze prawisz Horundzie. Na pewno nie jestem za tym, aby kazdy miał słowo do decyzji. Jak pomyślę, że ten mój sąsiad miałby decydować o kolejnych najazdach, to wolę już siedzieć i klepać te krzesła, niż słuchać tego lesnego psa!
Bjorn Vangsa - Zbrojmistrz/kowal
Jeśli zakładać wyjazd na zachód to może warto udać się na naukę anglosaskiego lub frankijskiego. Zawsze to jakaś pomoc w kontakcie z lokalnymi mieszkańcami
Scheving Lis - Rzemieślnik
Wyruszenie na zachód jest dobrym pomysłem, niedługo w Hjallbrece może dojść do głodu.
Co do ustroju proponowałbym kompromis, czyli Jarl może rozkazać mieszkańcowi zajęcie się produkcją: żywności, towarów, uzbrojenia aby zaspokoić potrzeby osady, a gdy one zostaną spełnione każdy miałby wolny wybór.
Marteinn Pełzacz - Farmer(Rolnik)
Ludzie, opamiętajcie się. Nie ma co wyruszać w nieznane, by założyć nowy dom. Tu jest wasz dom. Ileż lat tu przebyliście, ile zyskaliście dzięki swojej rodzinie i druhom. Wiem że młodzi zapewne wolą szukać przygód, lecz czy nie lepiej będzie ich szukać na wyprawach, niż iść na niepewny los? Zostańcie w Hjallbrecce, tutaj należycie.
@suwalskimroz:

Donut Mieczożerca

Jarl postradał zmysły. Złe siły go omamily i zaprasza bezboznikow do naszych włości do cholery! Nie widzicie że źle się dzieje?
Że chce nas zastąpić przybyszami z zachodu? Stamtad zawsze zło wiało.

Jeśli kierunek nowej wioski jest zbyt radykalny zawsze można coś nowego podjąć, mam otwarty umysł na braci w wierze
Slothi - administrator kartograf kapłan(?)

Gdyby nie młodzi ciekawi świata, ta wioska nigdy by nie powstała, juz zapomniał że naszą wioskie zawdzięczamy Olfsonowi Twardemu, kiedy to przybył tu z towarzyszami szukając nowego domu? ( @suwalskimroz )