Wpis z mikrobloga

#lacunafabularniehjallbrekka

W tym temacie prowadzicie dyskusję dotyczącą nowych osad, ich nazw, lokalizacji, ustrojów, planów na przyszłość. Miejsce zarówno dla szukających nowych osad, jak i szukających nowych osadników. Unikajcie OOC w miarę możliwości.

-----------------------------------------------------------------------

Grafika CG-Zander @ DeviantArt

Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - #lacunafabularniehjallbrekka 

W tym temacie prowadzicie dyskusję dotycząc...

źródło: comment_qq2A1HStQvikpdRNd1a6BZJ8iNLxPx1F.jpg

Pobierz
  • 52
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
( @Diamond-kun ) Mi się aktualnie Hjallbrekka jako miejsce podoba, bo włożyłem wiele wysiłku, żeby taka była. Obcokrajowców przecież można przekonać do wyrzeknięcia się wiary, albo ekhm.. .

Ale jeśli tutaj będzie się sytuacja pogarszać, a zachęta pojawi się gdzieś indziej, to kto wie? Może ktoś będzie potrzebować Horunda.
@Queltas:

Donut Mieczożerca

Przyjęła naszą wiarę i obyczaje, nie to co Ci przybysze. Dodatkowo uczą swoich języków! I to za zgodą jarla! Nasi przodkowie się gniewają za to stąd tyle śmieci w ostatniej bitwie.
Marteinn Pełzacz - Farmer(Rolnik)
Mówicie prawdę, lecz nie znaczy to, że winniśmy porzucić nagle to, co razem stworzyliśmy. A jarlowi ufamy już wiele lat, więc dlaczego nagle mamy w niego zwątpić? Pewnym jest że mam on do obcokrajowców jakiś plan, więc zaufajmy mu. ( @Diamond-kun @Mnichuy )
@suwalskimroz:

Donut Mieczożerca

Może i was omamil, ale nie mnie. Jego siła jest nienaturalna i piekielna! Wszyscy wolą posłusznie potakiwac, kiedy na salony wprowadzany jest wróg!
Boicie się go, a nie szanujecie, najważniejsze jest dla Was by był alkohol i żarcie. Zapominacie o tym kto wykul tę Ziemie!
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
Pamiętaj Donucie ( @Mnichuy: ), że fanatyzm jest gorszy od życia w gównianej chatce słowian, a twój pomysł osady zalatuje fanatyzmem, a nie wolnością braci i sióstr, tak jak nas Odyn uczył.
@Queltas:

Donut Mieczożerca

Jeśli tak dalej pójdzie i nikt nie będzie słuchał słów prawdy, będę musiał wam siłą pomóc, oby Odyn mi pomógł w walce ze siłami piekielnymi.
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
( @Mnichuy ) Ani groźbą, ani próbą wywołania strachu nie zjednasz sobie ludzi, nie zdobędziesz przyjaciół. Czymże jest prawda?
@Usmiech_Niebios: @Queltas: (Rozmowy w tematach poza Radą, tj. w takich tematach, na misjach bez udzialu jarla, w ankietach itp. nie trafiają do niego. Jeden z graczy "doniósł" na drugiego (który to powiedział "coś" na misji), przez PW, ale uznałam, że jeżeli gracz nie bierze udzialu w dyskusji ani w tej konkretnej części misji, to jego bohater nie miał jak się o tym dowiedzieć, a sam gracz-donosiciel ostatecznie musiał odplusować wybór
Elendig Kodransson

Bjornie ( @kvvach) , Valurze ( @Stid ) co prawda chciałem trochę poczekać z tą rozmową do zimy, ale jak sami widzicie nie ma już czasu na czekanie, teraz przyszedł czas na działanie. Jak sami widzicie od czasu śmierci Jarla Sigmunda nad Hjallbrekka zawisły czarne chmury, a w naszej wiosce zagościła śmierć. Zabijamy swoich braci i siostry, torturujemy osobę która od lata zajmowała się naszą osadą i miała duży
Bjorn Vangsa

Eledingu to trzeba na spokojnie. Obecnie trwa spotkanie jarla stiga i tego wikinga który chce jednoczyć Szwecję i zrobić Hjallbrekke stolicą. Osobiście podoba mi się ten pomysł. Poczekajmy na wynik pojedynku

Ale owszem nie odrzucam pomysłu i cieszy mnie twoje zaufanie
Valur Łobuz

( @kvvach: @laufer: ) Elendigu jestem za, ale tak jak powiedzial Bjorn poczekajmy, przedewszystkim zbierzmy wiecej ludzi, po drugie wypytamy wyprawe ekspedycyjną o miejsca które odnalezli. Co do zjednoczenia szwecji obawiam sie że to na prawde może mieć związek z kultem Lokiego. Jestem do tego sceptycznie nastawiony
Bjorn Vangsa

@Stid: Valurze myślę że gdyby chodziło o ten rzekomy kult z Lakunvik to raczej by nas zaatakowali od razu.
Zjednoczenie to naturalna kolej rzeczy, ponoć Słowianie już to zrobili tworząc imperium Lechii.. ale może to plotki skaldów.

Tak czy inaczej musimy poczekać i zyskać więcej ludzi. ale wy jesteście zdecydowani, tak? (patrzy na Valura i Eledinga)
@Stid: @laufer:
@kvvach:

Elendig Kodransson

Tak, jestem zdecydowany już od dawna. Przed wszystkim potrzeba nam zaufanych farmerów i rzemieślników. A co gdybyśmy skierowali się do Danii i tam założyli osadę, oczywiście o ile Król Sigurd Rudobrody się zgodzi?

Mimo wszystko zjednoczenie wikingów to dobry pomysł, pojedynczo to możemy co najwyżej Słowian i Bałtów grabić.