Wpis z mikrobloga

@ediz4: I rozum też podpowiada. Nie jestem za niszczeniem kościołów czy mordowaniem księży. Całkowity rozdział państwa i Kościoła w zupełności by mi wystarczył, włącznie z likwidacją wszystkich funduszy, konfiskatą ogromnego majątku ziemskiego i religii w szkołach. I nagle okazało by się, że wiara w księżach już nie jest tak silna. Wzrosły by opłaty za sakramenty, z ludzie wreszcie przejrzeli by na oczy, że wciska im się za gruby hajs bajeczki wymyślone
Całkowity rozdział państwa i Kościoła w zupełności by mi wystarczył...

@xandra: Nie wydaje mi się czytając te głupoty co wrzucasz.

włącznie z likwidacją wszystkich funduszy, konfiskatą ogromnego majątku ziemskiego i religii w szkołach...

Jesteś komunistką? Nacjonalizacja Ci się marzy?

I nagle okazało by się, że wiara w księżach już nie jest tak silna. Wzrosły by opłaty za sakramenty, z ludzie wreszcie przejrzeli by na oczy, że wciska im się za gruby
@ediz4: Mamy internet, komputery, genetykę, latamy w kosmos, wysyłamy sondy na inne planety, tworzymy swoją rzeczywistość, poznajemy ją, prawie wszystko potrafimy obliczyć, a nawet rozbijać atomy. Ale nie, są ludzie, którzy dalej wierzą w kolesia gadającego z płonącym krzakiem i w to, że za trochę srebrników kupią sobie Niebo ( ͡º ͜ʖ͡º)