Wpis z mikrobloga

Ale nie, są ludzie, którzy dalej wierzą w kolesia gadającego z płonącym krzakiem i w to, że za trochę srebrników kupią sobie Niebo ( ͡º ͜ʖ͡º)


@xandra: A co Ci do tego? Chcesz innym narzucać co mają robić? Lubisz państwa autorytarne lub totalitarne? Już były państwa co wprowadziły ateizm państwowy - to państwa tych 3 panów których wcześniej wymieniłem.

I co Cię obchodzi co inni robią
To mnie obchodzi, że MOJE pieniądze są marnowane na te bzdury, i z MOICH pieniędzy nawet ich szkoły się opłaca.


@xandra: Przecież dopiero co pisałeś że Ci przeszkadza bo to zabobon. Teraz że pieniądze. To się zdecyduj. Mi przeszkadza finansowanie teatrów z dziwnymi przedstawieniami, lewicowych organizacji i wielu innych rzeczy. Katolicy nadal są w Polsce w większości - jak nie będą to sami zagłosują na partię która tą sprawę ureguluje. A
@ediz4: Cytujesz, to chociaż przeczytaj ze zrozumieniem. Oficjalnie są, tak naprawdę chodzi do kościoła trochę ponad 1/3, a spadek religijności jest najszybszy... w Polsce właśnie. https://www.wykop.pl/link/4093441/kolejny-spadek-liczby-polakow-uczestniczacych-w-niedzielnych-mszach/

Katolicy nadal są w Polsce w większości - jak nie będą to sami zagłosują na partię która tą sprawę ureguluje.

No i sam jawnie piszesz, że religia to nie tylko pieniądze i zabobony, ale też władza xDDD
@xandra: No i co z tym spadkiem religijności? To oznacza że katolicyzmu już w Polsce nie ma? A co z finansowaniem np. teatrów

Aż 84% Polaków nie było ani razu w teatrze w 2014, 16% przynajmniej raz obejrzało sztukę teatralną, a zaledwie 2% odwiedziło teatr częściej niż trzy razy w roku. Jak się okazuje, to kobiety chodzą do teatru częściej....

Dlaczego na to idą moje pieniądze
@ediz4: To znaczy, że ilość praktykujących katolików spada, raczej trudno zrozumieć to inaczej () To dobra wiadomość. Też ubolewam z poziomu "ukulturowienia" Polaków. Ale po co iść do teatru? Można do kościoła xDDD

@loczyn: O to to!

@plecak_odrzutowy: Oczywiście, że nie potrafisz zrozumieć. Nie ma nic gorszego niż oszukiwanie siebie samego. Czy to będzie Niebo kupione od kleru za trochę srebrników czy jednorożce ( ͡