Wpis z mikrobloga

  • 1
@allocer różnice między final, finally i finalize. Czy mozna miec pustego catcha, czemu to jest zla praktyka. Cokolwiek z wielowatkowosci, może być busy spinning czy jak to się zwie, albo jak przekazać obiekt między wątkami. Wyjaśnij co oznacza keyword volatile. Pytania o wzorce projektowe, dużo mówią o podejściu programisty do dobrych praktyk.

Ale najlepiej dac chyva jakieś proste zadanie do zakodzenia na start i wtedy zobaczysz czy zwraca uwage na testy
  • Odpowiedz
@allocer: moje ulubione pytania na #!$%@?: jaka jest największa zaleta programowania obiektowego? (nieważne co powie, odpowiedz ze dobrze, ale chodziło Ci o... i tutaj dajesz inną zaletę), dlaczego wybrał pan Jave, a nie C#? Jak u pana z gotowością do podróży (że niby programista kiedyś opuści biuro)? - u piwniczaków wywołuje panikę. No i moje najbardziej ulubione pytanie - pana wymagania płacowe są bardzo wysokie, mamy tutaj chętnego programistę z
  • Odpowiedz
@allocer: Z programistami jest taki problem, że jak zaczniesz im zadawać pytania z wiedzy, to przez przypadek możesz zatrudnić gościa, który bardzo dobrze zna technologię, ale ogólnie rzecz biorąc jest kretynem, nie potrafi samodzielnie myśleć ani rozwiązywać problemów. Dlatego lepiej pytać o opinie i preferować dłuższe formy wypowiedzi tak jak zasugerował @Porana123 , dzięki temu zobaczymy czy gość w ogóle ma własne zdanie czy tylko posługuje się wyuczonymi regułkami.
  • Odpowiedz
@allocer:

siedzialem na dupie i stwierdziłem, że zadam na wykopie takie pytanie.


No spoko, a ja siedziałem na wykopie i zauważyłem, że wykonujesz swoją pracę cudzymi rękami, by sprawdzić, czy senior będzie zdolny wykonywać swoją swoimi
  • Odpowiedz
@Raberr: nie jestem rekruterem tylko programistą, ale niestety często spotykam takie idiotyczne pytania. Moja odpowiedź była czysto ironiczna. Nie zadawaj głupich ani zbyt szczegółowych pytań - ktoś może mieć X lat doświadczenia i #!$%@?ć system, ale nigdy nie miał potrzeby/możliwości pracować np. na wielu wątkach - nie powinno go to skreślać. Lepiej zapytać co ostatnio robił, w jakiej technologi i dlaczego w takiej, co tam był trudniejszego, jak to rozwiązał,
  • Odpowiedz
Serio uważasz ze mam zamiar kogos rekrutowac pytaniani z wykopu? Zlituj sie gosciu xD. Najlepiej o nic nie pytać xD


@allocer: I tym sposobem kolega @Grothar awansował na jednoosobową komisję etyczną wykopowych programistów. Rozsądnie byłoby wpisać do regulaminu portalu, że każde pytanie przed publikacją powinno zostać zatwierdzonę przez w/w komisję.
  • Odpowiedz