Wpis z mikrobloga

Bardzo fajne wrażenia po wczorajszym meczu. Mimo, że to tylko Miedź, to jednak po tych wszystkich zawirowań przedsezonowych wyglądało to naprawdę super. Te kontry, wychodzenie spod pressingu, pomysł na grę. Zajebiście się na to patrzyło. Ale największe wrażenie zrobiło na mnie to, że to naprawdę było widać, że im się chce. Że jest chęć do gry, głód piłki. Jeszcze brakuje im trochę takiej pozytywnej piłkarskiej "agresji" i będzie super.

Co do największych plusów:
- Basha to jest dzik. Mega inteligenty piłkarz. Nie musi biegać tyle co Llonch, żeby dawać taką jakość jak on. Jeśli utrzyma taką formę, to to będzie jego ostatnia runda w klubie, o ile wcześniej z jakiegoś powodu nie rozwiąże kontraktu. Nie zdziwię się, jeśli znowu jakaś legia albo lech wyciągną po niego łapska. Jeśli jest zdrowy i w pełni formy to nie ma w lidze lepszego na tej pozycji;
- Buchalik jak to Buchalik. Po pierwszym strzale na naszą bramkę serce w gardle. Ale ta ostatnia akcja :D
- Zajebisty mecz Zdenka. Kolejny dzik. Dobrze gra plecami do bramki, ale brakuję mu kogoś, do kogo mógłby odegrać. Bogus niestety już nie te lata :) No i najważniejsze - przełamanie :)
- kolejny dobry mecz Pietrzaka. Wyrobił się od czasów Wdowca. Fajny ciąg do przodu, w defensywie też poprawnie.
- Kort ma przebłyski dobrej gry przeplatane chaotycznym bieganiem i głupimi decyzjami. Ale imo transfer na plus.

Martwi mnie trochę sytuacja Wojtkowskiego. Wygląda to tak, jakby z każdym tygodniem spadał w hierarchii. A nie ukrywam, że wiązałem, i w sumie nadal wiążę, duże nadzieje.

Jak wrócą Zoran i Tibor powinno być jeszcze lepiej. I to cieszy. Co jednak nie oznacza, że obecna kadra jest wystarczająca.
Największe potrzeby (oczywiście kadrowe) na dzień dzisiejszy to:
- klasyczna "6" na wypadek kontuzji/kartek Bashy;
- napastnik, bo Zdenek, mimo całej mojej sympatii do niego, to gwarancja max. 10-12 bramek na sezon. Obym się mylił. A Kolar.... sami wiecie.
- skrzydłowy. Co prawdą Imaz i Mały grają poprawnie, to jednak to jeszcze nie to. Imaz nieskuteczny strasznie, a Mały za chwilę się znowu obrazi i nie będzie grać :D

Najlepiej wygląda w mojej opinii sytuacja w obronie. Mamy kilku uniwersalnych zawodników, także nawet przy absencji dwóch z obecnej linii obrony to jesteśmy w stanie coś skleić :) Liczę, że tak jak Pietrzak wyrobił się przy Stolarczyku, tak i Spicic wskoczy na wyższy poziom. I będzie git.

Reasumując, trochę pozytywu wlało się w moje serce po tych dwóch kolejkach. Oczywiście nie będę tu pisał o górnej ósemce, bo na to nie liczę, ale o utrzymanie bym się nie martwił. Kadrowo naprawdę jest spoko, mentalnie chyba też.
Tak jak byłem sceptycznie nastawiony do zatrudnienia Stolara, to teraz zaczynam nabierać do niego zaufania. Wydaje mi się, że zaraził tą drużynę jakąś taką pasją i chęcią do gry, której naprawdę dawno nie było widać na Reymonta.

Będzie git Panowie :)

#wislakrakow
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kingston: Po prostu po przeczytaniu tego tak to dla mnie wygląda. Niby podsumowałeś w ostatnim akapicie, że liczysz tylko na utrzymanie. Jednak do tego akapitu ja to odebrałem jak walkę o mistrzostwo :D. Szczególnie ten akapit z Bashą, że gdy jest w formie to jest najlepszy na swojej pozycji w lidze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Blehndzior: no bo jest najlepszy :) ale sam mistrza nie ugra :) i w sumie tylko o nim tak napisałem :D
nie no przekaz miał być taki, że jest lepiej niż zakładałem, że będzie. Na górną 8 nie liczę :)
  • Odpowiedz