Wpis z mikrobloga

Nie wiem z jakiej racji należy się szacunek do rodziców, od małego jest mi wciskane że urodziłem sie po to żeby im pomagać, a gdy będą już starzy zeby sie nimi opiekować. Jakby postawić sobie takie pytanie przed zrobieniem dziecka, dlaczego? po co? to właściwie same odpowiedzi mają wydźwięk egoistyczny. Czym natomiast w ogóle nazwać płodzenie dzieci w rodzinie bez odpowiedniego bytu materialnego, czy w krajach wojny, przecież to skazywanie ich na #!$%@? życie, to sie powinno karać
#antynatalizm #przemyslenia
  • 82
@bystander: w wyniku popedu twoich rodzicow ktory byl zaprogramowany w nich, ze maja szukac drugiej polowki i sie z nia ruchac. Ja rozumiem, ze przez te pare tysiecy lat ludzie sobie dorobili ideologie, kregoslupy moralne, doszli do takiego poziomu w ktorym moga chodzic do spokojnej pracy a potem oddawac sie uciechom ale wszystkie inne stworzenia na tym padole robia tak jak pisalem wyzej, wiec to tylko ludziom sie cos od tej
@efilista: no wlasnie po to sie ci wszyscy ludzie tlukli, wymyslali leki na choroby, szczepionki czy w ogole pchali do przodu ten swiat, zeby ich potomkowie mieli lepiej, zebyscie mogli siedziec na wykopie i pisac bzdury, jak by wiedzieli, ze cala ich krew bedzie przelana dla takiego efektu to moze by sie zastanowili czy to warte w gole jak wszystkie wartosci uleca i zostanie tylko wygoda i pycha
@bystander: jezeli dla ciebie komorki rakowe to to samo co zywe stworzenia to jestes glupszy niz te grzybki i inne roslinki i cale moja staranie wytlumaczenia ci czego kolwiek jest bezcelowe. Serio dorosnijcie mentalnie, bo lat nie wiem ile macie ale mentalnie to gibaza jeszcze panie moge wszystko, milej soboty, czesc
wam w tych czasach cos #!$%@?, ze dzieci sa zle


@komodus91: #!$%@?ło dlatego, że pary nie narobią już sobie dziesięciu bachorów, żeby ludzie nie gadali? Nie mamy żadnego obowiązku rodzenia dzieci, to jest jedynie chęć i możesz stawać na głowie, ale tego nie zmienisz. Kiedyś w dobrym smaku było mieć tak wiele dzieci, że gdy jedno umarło, to nawet nie było widać różnicy, teraz ludzie jednak wolą zająć się sobą i
@TadzioNorek: @komodus91:
Ziemia jest przeludniona, już teraz nie ma jedzenia dla wszystkich, rozmnażanie się jest niemoralne przy jednoczesnym kwiku o tym, że planeta umiera, a wyciąganie na świat kogoś kto nie ma wpływu na to gdzie i w jakim środowisku się rodzi jest największym #!$%@?ństwem matki natury.
Pomijając już tonę ludzi, którzy robią dzieci "bo wypada" albo jest to dla nich jakiś wyznacznik dorosłości (spoiler - nie jest).
Rodzenie i powtarzanie tych samych czynności, a po drodze wojny, tortury, choroby - po co?


@efilista: w życiu ważne są tylko chwile... I dla tych wspomnień warto żyć:-)
Po co żyją mrówki, komary czy szympansy? Naprawdę myślisz, ze tak bardzo się od nich różnisz? Coś zatrybiło i powstało życie. I trwa.
@komodus91:

rodzisz sie po to zeby splodzic potomstwo i umrzec


Jakież to głębokie. Utopić się można.. i umrzeć przy okazji...

w wyniku popedu twoich rodzicow ktory byl zaprogramowany w nich, ze maja szukac drugiej polowki i sie z nia ruchac


Zupełnie jak bezmyślne, nierozwinięte, prymitywne, nieinteligentne zwierzęta.

wszystkie inne stworzenia na tym padole robia tak jak pisalem wyzej, wiec to tylko ludziom sie cos od tej wygody #!$%@? w glowkach


Nie,
@katuluu: Nie ma to nic wspólnego z systemem emerytalnym, ludzie kiedyś byli bardzo biedni, była wysoka śmiertelność wśród dzieci (30% nie dożywało 12. r życia), do tego dzisiaj ludzie się chcą realizować, robić kariery, jest antykoncepcja itd. itd.