Wpis z mikrobloga

Drodzy fani #mistrzostwapast !
Bardzo cieszy mnie popularność turnieju, dobiliśmy do tysiąca obserwatorów tagu, każda ankieta zbiera kilka tysięcy głosów - po pierwsze chciałbym Wam bardzo podziękować za zaangażowanie i śledzenie rozgrywek. Aż nie jestem w stanie odpowiadać na wszystkie zapytania.
Skoro już zgromadziliśmy pewne grono odbiorców chciałbym zapytać Was o zdanie w kwestii dalszego przebiegu mistrzostw. W końcu to Wy jako głosujący i komentujący kreujecie postęp tych mistrzostw.

Wstępnie zakładałem krótkie, ale intensywne mistrzostwa - faza grupowa, półfinał i finał. Widząc jednak zainteresowanie i Wasze sugestie zastanawiam się czy twardo przy tym obstawać. Miało być 20 past w półfinale i 8 w finale i koniec. Czy chcieli byście trochę dłuższych mistrzostw?
Z jednej strony obecna formuła mistrzostw chyba jest trochę zbyt surowa i wiele świetnych past jest na wylocie przez silną konkurencję w grupie. Z drugiej dodanie więcej grup/past uczestniczących może obniżyć trochę poziom, emocje i zainteresowanie mistrzostwami w dłuższym ujęciu. Nie lubię też zmieniać reguł w trakcie gry bo emocjonowaliśmy się walką o top3 w każdej grupie - czy myślicie że ewentualne zmiany wyszłyby turniejowi na dobre?
Na ten moment widziałem to tak: 21 past w 3 półfinałach, z każdego wychodzą po 3 do finału gdzie mierzy się 9 past. Jeżeli żadna nie osiągnie 50% głosów to druga tura finału z dwiema najlepszymi pastami.
Ale opcji jest więcej. Mozna dodać kilka grup (poziom grup może spaść) i zrobić wtedy dodatkowo ćwierćfinały przed półfinałami. Albo zostać przy planowanych 7 grupach ale dać awans po 4 pastom - wtedy mamy fajną liczbę 28 past w kolejnej fazie.
Bardzo chętnie wysłucham Waszych sugestii i pomysłów. Tag przeglądają obserwatorzy Mistrzostw więc wyniki ankiety pewnie będą raczej wskazywały na wydłużenie turnieju, jednak ona i Wasze komentarze będą decydującym czynnikiem przy mojej decyzji.
aveniner - Drodzy fani #mistrzostwapast !
Bardzo cieszy mnie popularność turnieju, d...

źródło: comment_KNcp7siRBoKeZOcgvJBLUEgxYZpH0wXR.jpg

Pobierz

Za jaką formułą Mistrzostw optujesz?

  • Zostaje jak jest - po grupach 3 półfinały i finał 29.2% (127)
  • Dodajmy więcej grup, zróbmy ćwierćfinały 61.6% (268)
  • Zostawmy 7 grup, po pasty awansują z grupy 7.8% (34)
  • Inne rozwiązanie (napisz jakie) 1.4% (6)

Oddanych głosów: 435

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aveniner: z jednej strony fajnie by było jakby było długo. Bo można sobie czytać i komentować pasty. Ale już połowa past poszła. Codziennie po kilka past to za dużo do czytania. Z drugiej strony nie ma sensu na siłę wydłużać i zmieniać reguł w trakcie gry.

Ja proponuję tak: ten turniej zakończyć w formule takiej jak miała być. Dowiemy się jaka pasta jest mistrzem.

A za jakiś czas zrobić kolejny.
  • Odpowiedz
  • 3
@aveniner po pierwsze zrób jak planowales na początku. Po mistrzostwach przyjdzie czas na opinie i mozna za rok zrobić w zmienionej formie. Nie jestem zwolennikiem zmian w trakcie gry.

Po drugie to WIELKIE DZIĘKI za te mistrzostwa bo są zajebiste!

Po trzecie sugestia na przyszłość - możliwość głosowania na dwie pasty z grupy, potem faza playoff. Jest tyle past, że można zrobić drugie mistrzostwa np. 7 najlepszych z tych plus inne
  • Odpowiedz