Wpis z mikrobloga

  • 1
@Kempes tak, to o prawda. Powiem więcej, gdy była w ciąży w pierwszym małżeństwie to ówczesny masz nie jest ojcem dziecka. Tyle jest warte jej obyczajowe p---------e :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@To_ja_moze_pozamiatam Jak akt ślubu mógł nie mieć miejsca skoro się akt ślubu odbył, włączając w to całą ceremonię kościelną zakończoną złożeniem przez małżonków slubowania? Taki to wasz właśnie gimbokatolicyzm i tyle jest warta wasza wiara w niewidzialnego przyjaciela.
Ja się nie czepiam i nie pytam o Kaczyńskiego, tylko o jego bratanicę, która jest znaną dziennikarka mówiącą jak mają żyć ludzie.
  • Odpowiedz
@Kempes: To się zapytaj jej jak chcesz znać szczegóły. My możemy ci powiedzieć jedynie jak to wygląda ogólnie. Powodów to stwierdzenia nieważności małeństwa jest kilka i trzeba je udowodnić. Żaden z nich nie bazuje na tym, że małżonkowie się kochają.

Btw. Wiesz, że możesz zorganizować sobie całą ceremonię i wesele i nie wziąć ślubu? Ci debile nawet tego nie sprawdzają
  • Odpowiedz
  • 8
@Kempes dwie córki z Dubienickim, trzecie dziecko z obecnym partnerem. Z tym ze, byla najpierw z panem D.,
, wzięła ślub z Panem x (kościelny) i mieli dzieci. Okazało się ze te dzieci to jednak są Pana D. Rozwiodla się (?), weszła w związek z Panem D (cywilny). Rozwiodla się i teraz jest w związku z innym gościem, panem y.

Mam nadzieję, że nic nie pokrecilam, ale kiedys próbowałam zgłębić zawiłości
  • Odpowiedz
@Kempes Jest ale co to ma do rzeczy. Jeśli np. partner perfidnie skłamał w sprawie swojego zdrowia psychicznego to pomimo przysięgi para nie jest związana węzłem małżeńskim gdy opuszcza kościół.
Skoro nawet nie sprawdziłeś w jakich przypadkach stwierdza się nieważność to nie mamy o czym rozmawiać. Wróć się do podstawówki i zajrzyj na lekcje religii którą tak atakujesz to nie będziesz pisał takich bzdur i się ośmieszał.
  • Odpowiedz
@Kempes "Mając na uwadze nierozerwalność małżeństwa, należy powiedzieć, że niemożliwe jest uzyskanie w sądzie kościelnym rozwodu. Trzeba jednak stwierdzić, że nie każde małżeństwo zawierane nawet według formy przepisanej prawem kanonicznym powoduje zaistnienie węzła małżeńskiego, który staje się źródłem jego nierozerwalności. Dzieje się to tylko wtedy, gdy małżeństwo jest ważnie zawarte. Mogą bowiem pojawić się takie okoliczności, które powodują nieważność małżeństwa, a ściślej mówiąc – jego nieważne zawarcie. W takiej sytuacji małżeństwo
  • Odpowiedz