Wpis z mikrobloga

Mirki z #siatkowka

Zawsze grałem w plażówkę według "starych zasad" zasłyszanych po prostu na boiskach, jednak czytam sobie teraz najnowsze przepisy i mam kilka niejasności. Powiedzcie mi proszę jak to wygląda z:
- czy pierwsze odbicie może być sposobem górnym
- czy piłka może być przebita sposobem górnym jeżeli kierunek jest prostopadły do linii barków
- czy można wyskoczyć przy zagraniu piłki sposobem górnym
  • 11
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o pierwsze dwa pytania:

Odebrać górą można, jednakże nie palcami, a powiedzmy złożonymi dłońmi.

Jak wyżej, przebicie palcami jest niedopuszczalne, nawet jeśli nie przekroczy obrotów, ale innymi sposobami jest w porządku.

Odnośnie trzeciego pytania nie jestem pewien, chyba nie można.
  • Odpowiedz
@adiksso: @mis_gownozjadek:
1)może, pod warunkiem że nie jest to typowe odbicie palcami, a ręce są złożone, bądź jednoręczny drap
2)owszem, można przebić piłkę palcami na drugą stronę. piłka musi być przbita czysto i równolegle do lini barków.Kantor/Łosiak często to grają
3) oczywiście, że tak
  • Odpowiedz
@mis_gownozjadek: @adiksso:
"The emphasis of a double contact with the ball IS NOT indicated by the spin of the ball, but by the fact that the clear fault - a time difference between hands that contact the ball - has occurred."

Tak więc, jeśli grając kiedyś na turnieju, ktoś Wam powie, że zrobiliście "podwójną", bo piłka się "zakręciła", jest to bullshit. Błąd jest wtedy, kiedy dłonie nie dotkną
  • Odpowiedz
  • 0
@AIRjordan dzięki za informację, właśnie po przeczytaniu przepisów nigdzie nie mogłem znaleźć, że czysta piłka to taka, która się nie kręci. Warunek jest taki jak napisałes, jednoczesne dotknięcie jest wyznacznikiem "czystosci".

Mam jeszcze pytanie, jak zinterpretujesz zaznaczony tekst ze zdjęcia? Przy pierwszym odbiciu piłka może być zagrana np po rękach i nogą? I czy pierwsza część sugeruje, że pierwsza piłka może być jednak przyjęta na palce?
mis_gownozjadek - @AIRjordan dzięki za informację, właśnie po przeczytaniu przepisów ...

źródło: comment_cdmuVgewcP0ZHWJ4CiA01TCJxqpjan8f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz