Wpis z mikrobloga

@Millhaven: przecież profilaktycznie można się kremować, kiedy wali słońce i jest mega mróz lub upał.
Ja tak robie od kiedy pamiętam a jestem facet.
Same kremy przeciwzmarszczkowe, to jedynie bardziej wyspecjalizowane, a więc droższe kremy typu zwykłe, czyli nawilżanie + suplementacja.
  • Odpowiedz
@miszczu90: Dobrze, w ten sposób równiez traktuję swoją skórę. Jednak ile ludzi tyle teorii, ponoć zbyt szybkie forsowanie twarzy cięzkimi kremami przeciwzmarszkowymi moze obciazać skórę + zbyt wcześnie ją przyzwyczajać do takego typu składników aktywnych, w efekcie czego skóra paradoksalnie szybciej wiotczeje.
  • Odpowiedz
Dodam jedynie, ze odpukać (tfu, tfu), zmarszek póki co nie mam, cierpię bowiem na upośledzenie mimiczne dzięki czemu oszczędzam nerwy buzi. ( )
  • Odpowiedz
@Millhaven Lvl 26. Głównie nawilżam (mocznik w wysokim stężeniu i kwas hialuronowy oraz glutek z sumienia lnisnego) i natłuszcza Skórę (oleejk z witamina E) Do tego serum z wit. C oraz peeling enzymatyczny (papaina i bromalina) w celu okazjonalnego złuszczania (mocznik dobrze sie sprawdza więc te rzadko).
Generalnie kremów przeciwzmarszczkowych nie używam - wystarcza to co wyżej plus masowanie buzi.
A i też słyszałam o tej teorii jakoby za szybkie używanie
  • Odpowiedz
@Millhaven: Zawsze możesz pójść do dermatologa albo kosmetologa w sprawie oceny stanu Twojej skóry. Ja nie stosuję pielęgnacji anti-aging, bo nie widzę u siebie oznak starzenia. Nawilżam skórę, robię peelingi, zawsze dokładnie zmywam makijaż. Codziennie rano myję twarz pastą, potem używam toniku, potem kremu i dopiero podkładu. Kremy zawsze nawilżające - ostatnio taki różowy polskiej marki Miya.
  • Odpowiedz
@Millhaven: jedynym składnikiem ktory rzeczywiscie dziala przeciwzmarszczkowo jest retinol... a ten im wczesniej sie zacznie stosowac tym lepiej. Oczywiscie trzeba sie zapoznac dokladnie z tematem. Pozostale kremy to nic byleby tylko trzymaly nawilzenie, ale zmarszczki pojawią sie tak czy siak. Plus- za 80% zmarszczek odpowiada slonce, wiec obowiazkowo filtry non stop.
  • Odpowiedz
@Millhaven mam 27 ( () ), wyglądam na 17-taka uroda. Zmarszczek za wiele nie mam Ale od czasu do czasu stosuje kremy bądź olejki nawilżające.
Moja mama ma 50-parę lat i cale Zycie używała kremu nivea i jej skóra jest wyjątkowo gładka. Nawilżenie to jednak podstawą :)
  • Odpowiedz
  • 3
@Millhaven skóra zaczyna się starzeć po 25 roku życia, dlatego wskazane jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych już w tym wieku. Jak sama nazwa wskazuje kremy tego typu działają PRZECIW zmarszczkom, a NA zmarszczki więc powinno się stosować te kremy zanim zmarszczki się pojawią. Na rynku jest bardzo szeroka gama różnych kremów więc można dopasować jakiś pod siebie, nie musi być to od razu jakiś hardkorowy krem. :) w sumie nie każdy używany
  • Odpowiedz