Wpis z mikrobloga

Trochę w nawiązaniu do tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/33919401/przypomniala-mi-sie-akcja-z-podatawowki-gadalem-z-/
Przez wszystkie lata edukacji spotkałem z milion nauczycieli, naliczyłem 5 wybitnych (4 w okresie podstbaza-licbaza i jeden wykładowca na studiach), 90% średniaków (trochę im się nie chce, trochę wypaleni, części ta praca się nie podobała) i kilkoro wyjątkowo #!$%@?. To, że ktoś nie radzi sobie w swojej pracy jestem w stanie zrozumieć, to że jest niekompetentny już nie, ale jedna rzecz mnie zawsze wyjątkowo raziła. Mianowicie CIĘCIE W #!$%@?. W normalnej pracy jakbyś nie przyszedł raz, drugi, trzeci, to wylatujesz z hukiem. Otóż wśród nauczycieli (szczególnie akademickich) to tak nie działa.
Na pierwszym roku studiów miałem angielski w piątki (jedyne moje zajęcia w tym dniu). I ile razy się #!$%@?łem czekając pod salą na prowadzącą, która notorycznie nie przychodziła. Tak po prostu, bez zapowiedzi, bez żadnego powodu. A jak już przyszła, to nie robiła z nami dosłownie nic poza sprawdzeniem obecności i narzekaniem z kilkoma laskami jak to ona ma ciężko w życiu i jak jej kiepsko płacą po 20 latach za jej ciężką pracę xD W semestrze opuściła ponad połowę zajęć i chyba nie poniosła za to żadnych konsekwencji, i jestem pewien, że miała za to zapłacone.
Podobna "nauczycielka" miała z nami katechezę w gimnazjum. Ta już na lekcjach zazwyczaj była, ale nie robiła kompletnie nic. Na każdą lekcję przychodziła spóźniona, sprawdzała obecność i rozmawiała sobie z ludźmi z pierwszej ławki. W liceum miałem katechezę z księdzem, który robił dokładnie to samo, a nawet lepiej, bo potrafił całą lekcję siedzieć i czytać gazetę typu "W sieci" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zawsze mnie najbardziej #!$%@?ło, że ci ludzie dostają za to kasę i cierpimy na tym my, uczniowie. Bo nawet z katechezy można wynieść coś ciekawego jak prowadzi to ktoś komu się chce, o angielskim nie wspominając. A teraz wyobraź sobie, że jutro nie pójdziesz do pracy, albo pójdziesz na 4 godziny. W poniedziałek też nie, ale wypłatę dostaniesz jak zawsze.
#szkola #studbaza #pracbaza