Wpis z mikrobloga

Może ktoś wytłumaczyć jak dokładnie działa zaopatrzenie jednostek w czasie wojny? Nie mogę tego do końca zrozumieć

I przy okazji, jest jakiś mod, który wyłącza gwarancje niepodległości i przynależność do frakcji od startu? W pewnym momencie nie da się podbić niczego bez wikłania się w wojnę światową

#hoi4
  • 3
@SpalonyHeretyk: Na lądzie zależnie od infrastruktury na każdym etapie połączenia między stolicą a wojskami. Masz jeszcze porty w prowincjach bez połączenia lądowego, tam zapasy docierają zależnie od poziomu portu. Masz nawet widok mapy specjalny, dzięki któremu możesz zobaczyć, gdzie jakie jednostki otrzymają ile zaopatrzenia i ile możesz mieć maksymalnie wojsk w danym rejonie

I zamiast się bawić w takie mody, atakuj państwa z faszystowskim rządem - im UK, USA i Francja
@PimpusPempus: Czyli jak gram np. Polską i atakuje ruskich to mogę mieć max infrastruktury a i tak będzie problem bo u nich są polne drogi?
Z tymi faszystowskimi to wiem, ale jak w 40 czy 41 roku chcę coś zaatakować, to do wyboru mam Oś, Aliantów i ruskich. Czyli jak by nie wybrał to ja vs pół europy
Tak, będzie problem z ich polnymi drogami. Jednak nie aż tak duży, bo wystarczy do kapitulacji zająć europejską część ZSRR i to w dodatku nie całą. Dużo gorzej jest w Chinach i Afryce. Większe problemy będziesz miał grając III Rzeszą, bo polne drogi są już w Polszy i ci się szlaki zaopatrzeniowe wydłużają

A co do drugiej kwestii - o to chodzi w tej grze, o dołączenie się do wielkiego stronnictwa i