Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
Mircy, a szczególnie mirabelki mam takie pytanko, morze mondre, morze gupie nie wiem.
Jak się ma u kobiet sprawa celulitu a aktywności fizycznej + zejścia z fatem. Wyrobienie mięsni + spalenie tłuszczu zlikwiduje lub mocno zmniejszy celulit, czy nie będzie to miało większego wpływu na niego?
Zależy mi na opiniach ludzi i kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzeczywiście coś trenujących, a nie na #grazynascience rodem z cosmo czy innego poradniku domowego xD
  • 11
@Zelber:

Zmniejszy na pewno :)

Jak powstaje „skórka pomarańczowa”?

Powstaje przez powiększanie się adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Taki rozrost prowadzi do ucisku sąsiadujących struktur i powstania mikroobrzęków. Sytuacja może zostać spotęgowana, kiedy naczynia krwionośne są „nieszczelne”, to sprawia, że część płynu tkankowego przedostaje się poza ich światło i w tym przypadku powstają kolejne niewielkie zmiany w postaci obrzęków i stanów zapalnych.


Źródło: http://www.fitmagazyn.pl/cellulit-precz-bez-skalpela/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zelber: dowód anegdotyczny, ale takie też cię interesowały. Mialam cellulit, dalej mam, ale zasadniczo mniej, i w niektórych miejscach zniknął właściwie zupełnie. Ilość sadła na pewno przy okazji spadła, gdyż dwucyfrowy spadek masy to był. Nie jestem jednak w stanie stwierdzić, czy wynika to tylko z aktywności fizycznej, czy także z tego, że przy okazji zmieniłam dietę.
@Zelber: wiekszosc ludzkich problemow z nadwaga, jakimis faldami, slaba budowa ciala itd. to wina ludzi. Nie ich genetyka, nie ich specjalny gen, ze nie moga schudnac itd. Cellulit to sprawa bardzo nieladna, ale wiekszosc tego, co widzisz to najpewniej kwestia zaniedbania siebie i tyle. Ogladanie instagramow, ocenianie szczuplych kobiet z perspektywy negagywnej (pokroju wyglada na za chuda, proba wyjasniania swojego ciala i brak krytyki), zganianie na wszystko inne byle nie na