Wpis z mikrobloga

Klamka zapadła, początkiem września kupuje #youngtimer - żona pozwoliła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pewno będzie włoskie, na pewno będzie Busso, ale ciągle zastanawiam się między 166 3.0 V6 przed FL a Lancią Kappa 3.0 V6. Przez chwilę krążył mi jeszcze po głowie pomysł BMW E30 z końcówki lat 80, ale chyba bardziej ciągnie mnie do włoszczyzny. Chciałem Was zapytać co sądzicie o takim pomyśle? Samochód będzie tylko na ładne weekendy i zloty, a na zimę mam przygotowany ocieplany garaż. Zawsze moim marzeniem było mieć takiego staruszka z duszą do którego będę mógł posadzić syna i pojechać na zlot zabytkowych samochodów i srać po gaciach czy jakiś Janusz nie posadzi swojego syna w jeansach z napami na masce mojego wypieszczonego klasyka ( ͡º ͜ʖ͡º)
#motoryzacja
  • 18
@Elessar: z tymi samochodami na zloty klasyków może być jeszcze ciężko, są za młode. Ale na Forzę będziesz mógł przyjechać, a Forza jest super. Większość lokalnych włoskich zlotów raczej też.
@kuraku: Forza obowiązkowo, a to że są za młode zdaję sobie sprawę- ale wydaje mi się, że to najlepszy moment by kupić ciekawego youngtimera, który stanie się później bardzo ciekawym klasykiem. Co uważasz?
@kuraku: nie chcę tu rzucać konkretnymi kwotami, ale oba te egzemplarze w najbogatszych wersjach są spokojnie w moim zasięgu - doliczając porządne pakiety startowe
@Elessar: bez podstawowych widełek ciężko mi będzie cokolwiek doradzić, a akurat zaufani sprzedawcy nic z tej gamy nie mają, więc z podobnych kwot rozważyłbym jeszcze Fiata Coupe Turbo Limited, to może mieć potencjał na fajne wzrosty. 5 cylindrów daje dobry dźwięk, jeździ też przyzwoicie.
@Elessar: sam się próbowałem dobrać do alfy 166 byłem nawet jedną oglądać niestety towar bardzo deficytowy, rozstrzał cen bardzo duży, ja osobiście odpuściłem. Pozatym w silniku nie przewidziano np. szlifu wału. Jak sam będziesz naprawiał i znasz sie troche na mechanice to możesz próbować, ale jak będziesz zlecał to mechanikom to włozysz straszną kasę w to auto bo niewielu to robi, np. same blokady rozrządu kosztują grubą kasę i rzadko kto
@scheele13: Niestety mechanika u mnie leży kompletnie. Jakieś podstawy ogarniam, ale bez żadnych konkretnych napraw czy wymian, także bardzo słuszna uwaga z Twojej strony. Będę o tym pamiętał.
@sprzedafcaMakaronu: Gdybym tylko miał możliwość dorwania fajnej Kappy Coupe, to nawet nie wrzucałbym tego postu :P Oglądałem 3 coupety. Z Bielska jest w dramatycznym stanie (10k włożyć na dzień dobry). Spod Lublina jest niezła, prawie brałem, ale czujnik w 3 bardzo newralgicznych miejscach nawet nie podjął się mierzenia lakieru z uwagi na ilość kitu, więc w ówczesnej jej cenie odpuściłem. Żałuję, że nie wziąłem gdy była dostępna coupeta z Koszalina, po
@scheele13: @Elessar: IMO nie jest tak źle i myślę z każdym regionie powinien się jakiś magik od Włoszczyzny znaleźć, który ogarnie to auto. Ja na Śląsku mogę przebierać, z pamięci mogę wymienić cztery miejsca obok siebie xD
@Olass: Możesz rozwinąć? Wymieniłem u nich skrzynię i kilka innych pierdół i zrobili na mnie dobre wrażenie, choć potem nastąpił zgrzyt. Byłem umówiony na wymianę przewodów wspomagania "na gwałt" (miałem wtedy jedno auto a było potrzebne), w dzień naprawy dostałem smsa o 6 rano, że nic z tego bo niby wiatr uszkodził linie energetyczne... Google milczało o silnych wiatrach w tamtej okolicy, nieważne. A jak odpisałem niech da znać jak będzie