Wpis z mikrobloga

Mój dziedzic, syn 5 lat, chce pojechać do stolicy i zobaczyć Pałac Kultury ¯\_(ツ)_/¯ . Więc zamierzam zabrać Go tamże. Z nami pojedzie oczywiście moja Mżonka jak i młody młodszy, dziedzic 3 lata. Teraz pytanie: czy lepiej brać hotel w centrum Warszawy, drożej ale poruszać się można komunikacją, czy pod Warszawą, taniej ale dojazd do centrum samochodem czy tam innym środkiem transportu? Może macie coś godnego polecenia dla rodziny?
#kiciochpyta #warszawa #podroze
  • 26
@wynalazek_one wynajmij sobie coś taniej w dalszych dzielnicach przy metrze. Szybko dojedziesz do centrum i będziesz miał spokojniej jak dzieci pójdą spać.

Popatrz na jakieś air bnb
@wynalazek_one: Bierz hotel gdzieś na obrzeżach, komunikacja miejska w Warszawie jest na prawdę super, więc spokojnie można się poruszać z peryferii do centrum i po samym centrum. Pokaż młodemu metro, szczególnie drugą linię, zrobi to na nim super wrażenie :D Polecam też Centrum Nauki Kopernik (choć tłok jest tam kosmiczny), pójdźcie też na spacer do Centrum, młody zapamięta to na długo ;D
@wynalazek_one Jeśli takie znajdziesz w Warszawie to bardzo proszę. :P Muzeum Lotnictwa to w Krakowie (polecam, jedno z najlepszych na świecie). Może być Muzeum Powstania Warszawskiego, ale nie wiem czy pięciolatek je zrozumie (o sceny drastyczne bym się nie martwił, bo są one niedostępne dla dzieci i oznaczone). Poza tym spacer Traktem Królewskim między Łazienkami a Zamkiem Królewskim (oczywiście ze spacerem po Łazienkach). Warszawska Syrenka nad Wisłą i przy okazji Centrum Nauki
@wynalazek_one: Nie zdążyłem edytować - przede wszystkim, to pytanie jaki styl "zwiedzania" preferujecie? Jeśli łażenie po mieście i różnych obiektach, to komunikacja jest ok, ale z dzieciakami 3 i 5 lat, może nie być tak wesoło... Przynajmniej ja bym odpuścił, choć lubię hardkorowe wyprawy (zakładam: wózek, cały majdan dla dzieci, chrupki, buteleczki, pierdoły i już idziesz jak na K2 z 4-osobową wyprawą, żeby zobaczyć jakąś wystawę w muzeum przy centrum). Zresztą
Muzeum Wojska Polskiego to raz a dwa jest Muzeum Lotnictwa?


@wynalazek_one: Jeszcze Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na Sadybie. Wstęp wolny i jest tam trochę tego złomu. link

Mało kto wie, ale są grupowe bilety weekendowe na komunikację miejską w bardzo korzystnej cenie. Jeżeli chodzi o zwiedzanie metra, to jeszcze wrażenie może robić stacja Plac Wilsona.

Warszawa jest piękna nocą i warto przejechać się samochodem. Na pewno Trasę Siekierkowską wraz z Mostem.
@Tino
@poczekaj
Dużo atrakcji więc chyba na dłużej pojedziemy od czwartku do niedzieli powinno wystarczyć. Ja w Warszawie byłem kilka razy, raczej służbowo i noc nie zwiedziłem nigdy więc z przyjemnością zobaczę. Memu sercu bliżej Kraków z racji korzeni czy Gdańsk z racji bliskości. Dziękuję Wam za cenne wskazówki, z których na pewno skorzystam.
Muzeum Lotnictwa w Krakowie jest cudne i na pewno tam wrócę.