Wpis z mikrobloga

co masz za silnik tam?


@bigger: Pentastar 3.6l, i tak, wiem, zaraz ktoś powie że za mały, ale to wersja Rallye czyli 300KM i dlatego nie większy, bo w założeniu jest to małe i zwinne autko do miasta, a nie bolid do pościgów :) Pentastar w tej wersji mocy ma aż nadto do miasta :)
  • Odpowiedz
  • 0
@animuss to jedno z aut jakie rozważam. Miałem poprzednią wersję. Naogladalem się dużo o nim i naczytalem. Ale nie spotkałem właściciela żadnego. W związku z tym mam pytanie: co Cię w nim #!$%@? i co byś w nim zmienił?
  • Odpowiedz
@bigger: poprzednia wersja i obecna to przepaść.
Tego mam już rok (od nowości) i co mnie uwiera?

1. brak czujników parkowania z przodu (zarys maski nie ułatwia parkowania do ściany, a zderzak przedni ma bardzo niski zwis i łatwo uszkodzić dojeżdżając do krawężnika).
2. akurat w mojej wersji to, że poprzez subwoofer w bagażniku tracę jeden haczyk na zakupy. Wada znika gdy nie zamówisz głośników Beatbox
3. ostrzeżenia pogodowe - wyświetlają
  • Odpowiedz
@animuss masz jakies porownanie z challengerem? Zastnawiam sie nad jednym z nich, ale chce manualna skrzynie. A tego w chargerze nie ma niestety. To jest 2016, ten z nowa skrzynia? Faktycznie taka szybka? No i gdzie zdjecie robione?
  • Odpowiedz
@Pierogi_z_miesem: tak, sporo też jeździłem challengerem. Generalnie charger i challenger podobnie się prowadzą, w końcu to bardzo podobne auta, głównie różnią się budą i wnętrzem. Jak żona nie chce żebyś miał sportowo wyglądającego challengera to kupujesz chargera który ciut inaczej wygląda a poszalejesz tak samo ;>

Manualna skrzynia? U siebie mam manetki do zmiany biegów przy kierownicy i sprawdza się to bardzo fajnie gdy chcesz ręcznie pozmieniać, oraz oczywiście do hamowania
  • Odpowiedz
@animuss Nawet chyba sa na jednej plycie robione. Charger mi sie zajebiscie podoba, ale niestety nie oferuja skrzyni manualnej. Koniecznie chce jakiegos potwora v8 z manualem i rwd, co niestety w stanach jest dosc ograniczone :/ A zona nie musze sie przejmowac, poprostu jej nie mam :)
Mieszkasz w arizonie?
  • Odpowiedz
@Mabchir: z tego co wiem to jakieś usprawnienia silnika były pomiędzy tymi generacjami.
Jeśli chodzi o przody - to nowy charger ma dwa i pewnie mówisz też o tym który ja mam, wersja z 3.6L ale w pakiecie Rallye jak u mnie - ma ten fajniejszy przód (zresztą przypatrz się na zdjęciu). Ten zwykły przód z wersji np SE jest rzeczywiście taki sobie.

Jeśli chodzi o 5.6/3.6 - rozważałem oba. Oczywiście
  • Odpowiedz
@animuss generalnie chodzi mi o przód wersji Scat Pack (lub SRT) i na to się składają zderzak, grill, maska. Fenomenalnie to wygląda. Ale wiadomo.. 6.4l musi się estetycznie wyróżniać względem "słabszych" wersji.

Mi w styczniu 2015 trafiła się wyprzedaż rocznika 2014 (ostatniego z tego modelu). R/T full opcja był w takiej cenie że to był właściwy moment na wybór rodzinnego auta ( ͡ ͜ʖ ͡)

Pustynia (okolice
  • Odpowiedz
generalnie chodzi mi o przód wersji Scat Pack (lub SRT) i na to się składają zderzak, grill, maska. Wygląd jest w porządku, także wnętrze (mam porównanie z golasem).


@Mabchir: no to w Rallye masz ten sam zderzak i grill co w SRT i wyżej, tylko maska jest bez wlotów ;)
No ja chętnie bym poedukował swoim że na pasku i beemie świat się nie kończy ;>
  • Odpowiedz