Wpis z mikrobloga

21 wiek, a w kolejach państwowych nadal jak w lesie (òóˇ)
Nie mam jak wydrukować tego zasranego biletu
Za to wiem gdzie jest dworzec z biletomatami
Myślicie, że w takim biletomacie mogę kupić kurs dalekobieżny z miejscem sypialnianym i inna stacja początkowa? Może ktoś się zna
#pkp #pociagi #podroze #iliketrains
Pobierz D.....l - 21 wiek, a w kolejach państwowych nadal jak w lesie ᕦ(òóˇ)ᕤ
Nie mam jak wyd...
źródło: comment_Pl9p5zsnz3MkQbjG32nY3YxkkvN4ccg8.jpg
  • 66
@bystry91ldz nie oni ustalają zasady, tak chciał zamawiający pociąg to ma, dodatkowo w sypialnych jest to wygodne bo w nocy kontrola nie musi chodzić po ludziach (załogi się zmieniają + są dodatkowe rewizję) i nie trzeba ich budzić i sprawdzać, bo wszystkie bilety ma obsługa wagonu, która też obudzi cię przed stacją na której wysiadasz
@bystry91ldz: każdy pociąg z miejscem sypialnym ma wagon sypialny, a wagony sypialne są obsługiwane przez WARS, a nie drużyny konduktorskie i my jako konduktorzy już nawet nie chodzimy tam biletów sprawdzać, bo teoretycznie powinien to robić sam WARSiarz.

@DigitalGirl: w ostateczności Centrum Obsługi Klienta i oni Ci Twój bilet wydrukują - w Warszawie jest na 100% na Dworcu, tylko trzeba znacznie szybciej przyjść by wyczekać swoje w kolejce. W sensie
@DigitalGirl: nie jestem pewny czy konduktor z WARSu ma w ogóle nasz terminal, żeby mógł odczytać ten kod (to inna spółka). jak jeszcze parę miesięcy temu chodziłem sprawdzać bilety do sypialnych to tolerowałem te kody QR, ale teraz to mnie tam nawet nie wpuszczają :<
@Andczej: to też już nieprawda, bo od ponad miesiąca nie mamy wstępu oficjalnego do wagonów sypialnych. bilety już kontroluje tylko WARSiarz i to tylko przy wsiadaniu do wagonu.
@Shishu: No ale przecież to kwestia odpowiednich umów między Wars a pkp(czy jakie tam są strony), wprowadzenia infrastruktury... Ja wiem, że roszczeniowe millenialsy kwii, ale teraz żyjemy na minuty, oszczędzamy papier, wszystko robimy przez neta, a tu nagle jeb! Szukaj pieprzonej drukarki przez 2h