Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirki spod tagu #psy i może #pytaniedoeksperta, może ktoś mi odpowie na pytanie. Mam nowego psa(sukę), prawie 3 miesięczny (11 tygodni) szczeniak labradora i dużego około 5 letniego mieszańca w typie goldena. Ta mała go podgryza, po nogach, po ogonie, po tułowiu, skacze na niego, liże go po pysku. Robi to praktycznie nieustannie i bardzo natarczywie, do tego stopnia, że duży czasami nie wytrzymuje i chowa się do budy. I tutaj moje pytanie, czy to normalne? Powinienem coś z nimi robić?

#pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrMiki: Mirki, mam 3 letnie dziecko i 5 letniego psa, córka cały czas skacze po psie, szarpie za uszy, tarmosi, robi to bardzo natarczywie aż pies ucieka do budy. Co robić?

To, że pies nie odwarknie i nie oznacza, że mu to odpowiada. Sama ucieczka jest jasnym sygnałem, że czuje się nieswojo. Twoim zadaniem jest więc dawkować kontakt i jeżeli widzisz. że dorosły ma dość, nie odpowiada na zabawę i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nama Dobrze, a w jaki sposób ona będzie się uczyć że nie powinna tak robić? Nie jest dzieckiem, nie wytłumaczę jej tego.
  • Odpowiedz
@MrMiki: a jak się uczą szczeniaki, które nie mają pod dachem drugiego psa? Od ludzi. Poza tym wyrośnie z tego. Okres upierdliwości mija.
Jeżeli Twój starszy pies nie potrafi poradzić sobie ze szczeniakiem a jest takich przypadków dużo, pies nie wie co robić, sztywnieje, nie potrafi się wyluzować przy takim natręcie - to i tak niczego małego nie nauczy skoro ani nie warknie, ani nie złapie zębami. Tylko go męczy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nama Dobra, dzięki za pomoc.

@robertx Piesek jest z hodowli, zabieram go na spacery, pokazuje mu inne psy i koty, zabieram ją w różne miejsca i poznaję z innymi ludźmi. Tak, do innych też.
  • Odpowiedz
@MrMiki: reasumując, dbaj o starszego żeby go nie zamęczył, a młody z tego wyrośnie.

PS z pokazywaniem innych psów to tak z należytym umiarem, bo raczej nie jest jeszcze po trzecim szczepieniu.
  • Odpowiedz
@MrMiki: Sorry, że tak późno odpisuje, zarobiony jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zachowanie Twojego szczeniaka nie jest czymś niezwykłym - szczeniak chce się bawić ze wszystkimi dookoła. Bardziej niepokojące jest to, że nie reaguje on na sygnały które mu daje starszy pies, że nie ma ochoty na zabawę.
Moim skromnym zdaniem, nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę wychowywanie psa "ręcznie" i czekanie aż z tego wyrośnie
  • Odpowiedz