Wpis z mikrobloga

@rrdzony: Taka specyfika pracy, to tak jakby ktoś zatrudnił się na recepcji i narzekał, że ciągle przychodzą klienci, coś chcą i mają dużo pytań. Normalne, że trzeba kilku podejść, zanim dojdzie się do sensownej wersji projektu - wizja grafika nie zawsze zgadza się z wizją klienta, a często trzeba coś zobaczyć, żeby pokazać gdzie są różnice. Właśnie wchodzą takie szczegóły jak np. co do czego wyrównane. Obrażanie się na oczekiwania
  • Odpowiedz
@rrdzony: Jezu, jak ja to znam. Robisz stronkę według najnowszych trendów, responsywną, dopasowujesz treść pod Google, pozycjonowanie, SEM, SEO, ale stanie za Tobą pajac jeden z drugim, który skończył jedynie przedszkole z wyróżnieniem i pozjadał wszystkie rozumy i będzie dyrygował i mówił co jest nie tak xD Sugestie sugestiami, ale w----------e się w kompetencje do dwie inne rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Juice110: Dlatemu nie wolno się starać. Nie wolno. Bo tylko we frustrację można wpaść. Klientowi trzeba przedstawić możliwie najgorszą kiłę jaką uda się zerżnąć z internetu - bez rąk i nóg, bez rozumu, byle szybko bo inaczej to strata czasu/forsy. Jak łyknie od razu (a łyka często) - wygrałeś. A jak nie łyknie tylko zacznie powiększać logo i nakazuje zastosować Lobstera w nagłówku - to masz to co zwykle ale
  • Odpowiedz
Ale tutaj mu faktycznie w miarę konkrety tłumaczy. Cudownie i modelowo. Ja bym chciał, żeby tak było. A nie jak ja mam na co dzień, czyli wysyłasz 10 wersję do akceptu i dopiero w tym momencie okazuje się, że ktoś na górze zmienił zdanie i WSZYSTKO ŹLE, DO POPRAWY, OD NOWA ()

"Zdjęcie złe" - jakie dać? Zero info.
"Słaba typografia" - jak? Gdzie? Co
  • Odpowiedz
Jezu, jak ja to znam. Robisz stronkę według najnowszych trendów, responsywną, dopasowujesz treść pod Google, pozycjonowanie, SEM, SEO, ale stanie za Tobą pajac jeden z drugim, który skończył jedynie przedszkole z wyróżnieniem i pozjadał wszystkie rozumy i będzie dyrygował i mówił co jest nie tak xD Sugestie sugestiami, ale w----------e się w kompetencje do dwie inne rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@k0rdian: brak zaufania to największy
  • Odpowiedz
@Bartholomew: Nie ma czegoś takiego jak 'Programista HTML', chyba że w z------j głowie pań od HR. Pozycje i wielkość elementów określa szablon html i plik css, których przygotowaniem powinien się zająć grafik.

Programista co najwyżej edytuje szablon wstawiając elementy kodu, ale NIE ZMIENIA samej struktury.

Wyjątkiem jest fullstack, ale tam też plik css przygotowuje grafik.
  • Odpowiedz