Wpis z mikrobloga

Każdy developer wam powie, że ostatnie 10% projektu zabiera 90% czasu. A to dlatego, że masa czarnej roboty spychana jest gdzieś na koniec, przecież teraz nie będę robił jakichś tłumaczeń czy głupich ekranów ustawień, to się zrobi na końcu. I tak rośnie wielka dymiąca kupa długu technologicznego, który trzeba w końcu spłacić.

To niewdzięczna robota, więc wolałbym w taką kupę nie wdepnąć na końcu.

Dlatego ekran ustawień i tłumaczenia zrobiłem sobie teraz, zamiast potem. Tyle mniej będzie na końcu. Jeszcze trzeba będzie uzupełnić opcje, ale to już jutro.

ΔV: Rings of Saturn | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Każdy developer wam powie, że ostatnie 10% projektu zabiera 90% czasu. A to d...

źródło: comment_Px27wjyvs6LKuSKPyIxrLBkTghYjOXGg.jpg

Pobierz
  • 8
@koder: Każdy dobry niedokończony projekt zaczyna się od menu :D Moim zdaniem najważniejsze jest zrobić plan co ma być w grze i w międzyczasie się tego ściśle trzymać zmieniając jedynie to co jednak nie działa tak jak miało na papierze. Żeby z małej gierki nie dodawać featursów tak długo aż się zakopiemy po uszy.
@defaulttt: TL;DR: #godot był optymalny do tego projektu.

Na początkowym etapie rozważałem wiele możliwości - Unity, UE, Lumberyard, właśnie Godot, a nawet pisanie własnego. Pisanie własnego silnika zarzuciłem prawie od razu, bo miałem ochotę pisać grę, a nie silnik. To zresztą raczej dobry pomysł, bo w perspektywie czasu, to teraz bym się pewnie gryzł jeszcze z jakimiś pierdołami zamiast mieć praktycznie gotową MPV.

Duże silniki trochę odrzucają mnie podejściem do developera