Wpis z mikrobloga

Co to jest i co to robi? XD Jechałem sobie nocą przez tenże odcinek S10 i zauważyłem, że te diwajsy sprawiają, że nie oślepiają mnie długie światła kolesi jadących z naprzeciwka. Sam włączyłem długie i z naprzeciwka nikt nie protestował. Domyślam się, że takie może być tego zastosowanie, ale nie wykluczam, że może być inne. Ktoś coś? Wołam @Rusonaldo bo spec.

Ps. Jest to montowane na wysokości świateł standardowego pojazdu.

link do miejscówki w razie czego: https://goo.gl/maps/MPi3ja67RnH2

#pytanie #samochody #motoryzacja #drogi #autostrady #kierowcy #prawojazdy #ciekawostki
pogop - Co to jest i co to robi? XD Jechałem sobie nocą przez tenże odcinek S10 i zau...

źródło: comment_VLQcjiYaNLKYffXFqjXevckbrV9e5chA.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@pogop:
Tak, do blokowania świateł, żeby nie oślepiały.
Zapytaj jeszcze, czy do czego te białe kreski na środku jezdni. Co prawda rozdzielają pasy ruchu, ale może tak naprawdę służą do czegoś innego? :DDD
  • Odpowiedz
Zapytaj jeszcze, czy do czego te białe kreski na środku jezdni. Co prawda rozdzielają pasy ruchu, ale może tak naprawdę służą do czegoś innego?


@Polinik: a tak na serio, to te kreski mają tyle zastosowań i ciekawostek, że długo by pisać, dlatego też pytam o te zielone coś, bo można sie zapewne sporo dowiedzieć o nich, jak kto się na tym zna.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@ppqa: i to mi się podoba, podana profesjonalna nazwa. Poczytam sobie. Pozostaje jednak pytanie, czy mogę jechać w takiej sytuacji na długich? Przepisy w sumie zabraniają, nie ma wyłączenia, że można, jak są te osłony.
  • Odpowiedz
@pogop One są po to jak jedziesz busem/tirem, zaśniesz i #!$%@? się w barierę to łatwiej punkty naliczac. Jak zabierzesz 100 to dostajesz nowe auto. Nie musisz dziekowac
  • Odpowiedz
Pozostaje jednak pytanie, czy mogę jechać w takiej sytuacji na długich?


@pogop: Pamiętaj, że te dynksy osłonią inną osobówkę przed Twoimi długimi, ale busy, ciężarówki i inni wyżej osadzeni, już będą dostawać po oczach równo...
  • Odpowiedz