Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#depresja #nerwica #psychologia

Chyba czas żebym w końcu poszedł się leczyć, bo tak długo w tym tkwię, że to dla mnie zrobiło się normalne już.
Tylko jak to wygląda w ogóle, bo nigdy nie byłem więc nie wiem.
Iść prywatnie czy na NFZ?
Potrzebuje skierowania czy nie? Bo jesli na NFZ to bym musiał iść do swojego rodzinnego?Bo jeśli tak to nie pójdę bo mieszkam w małej mieścinie gdzie każdy się zna i pewnie trafił bym na znajomego doktora.

I to jak bez skierowania to idę najpierw do psychologa i on ewentualnie skieruje mnie do psychiatry, czy psychoterapeuty?
Czy mogę od razy zapisać się do psychiatry, jak to wygląda?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 10
Ja bym szła prywatnie. A do kogo to zależy od problemu. Jeśli rzeczywiście nerwica i depresja to waliłabym prosto do psychiatry. U mnie napady lęku i problemy ze snem ogarnia psychiatra. Psycholog jest opcjonalny. Tzn jeśli leki nie rozwiążą problemów to konieczna będzie dodatkowo terapia
@animiesiewaz: znaczy tak. Najpierw poszłam do psychologa z depresja i uwierającą deprawacją snu. Ona skierowala mnie do psychiatry zeby pomóc doraźnie ze snem bo to może być przyczyną depresji i stresu. Więc jesli masz podobnie to moze warto pominac pierwsza wizyte u psychologa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: do psychologa potrzebne jest skierowanie, mozesz je uzyskac od lekarza jakiejkolwiek specjalnosci, stad warto isc do psychiatry (do niego bez skierowania idziesz), ktory od razu oceni czy potrzebne sa leki, a czesto tez ma wiedze gdzie prowadzona jest psychoterapia.