Wpis z mikrobloga

Uszanowanko! Mam pytanie w kwestii #rower nie potrafię jednoznacznie stwierdzić jakiej długości wkład suportowy powinienem zastosować. Dotychczas miałem włożony suport shimano 110mm (111,4mm mierzone suwmiarką) niestety rozebrałem cały rower i nie mam możliwości zrobienia zdjęcia jak wygląda linia łańcucha, natomiast pamiętam, że przy zastosowaniu grubego blatu łańcuch na początku brudził co drugi ząb (nie wiem czy to coś mówi o położeniu łańcucha. Kontynuując - chcę włożyć nowy suport skoro i tak rozbierałem rower (w obecnym nie czuć luzów, natomiast chodzi bardzo ciężko) i tutaj pojawia się mój problem - wiem, że długość wkładu suportowego dobiera się do korby - moja to Lasco CF12 z ramieniem o długości 165mm. Tutaj znalazłem informację, że potrzebuję wkład 103mm. Dochodząc do mojego pytania: Czy to możliwe, żebym nie odczuł, że jeżdżę na zbyt szerokim wkładzie? Czy powinienem teraz zastosować zalecaną długość, czy trzymać się starego wymiaru? Dodam, że do tej pory zębatkę miałem założoną po wewnętrznej stronie. Wołam też #ostrekolo #fixedgear #szosa
  • 9
  • Odpowiedz
@system_shock: nie lubię serwisów/sklepów rowerowych. W moim mieście nie jestem w stanie kupić czegokolwiek, bo się nie znam i oni nie będą zgadywać xD Jak nie podam numeru katalogowego to lepiej żebym "sobie szedł". Czuję się tam po prostu jak amator na elektrodzie. Poza tym naprawdę lubię grzebać przy rowerach i chciałbym się czegoś dowiedzieć/nauczyć. Kolega ze wszystkim swój rower oddaje do serwisu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Alef_Zero mam takie same korby i gdzieś znalazłem info, że suport ma mieć 107mm. Taki też kupiłem. Jeszcze nic nie zmieniłem, nie wiem tez jaki u mnie siedzi, bo brak ściągacza przedłuża wymianę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alef_Zero: znam się już trochę, na tyle, na ile mi potrzeba. Po prostu kwestie wymiarów i podawanie tego przez internet, bez zdjęć etc. to śliska sprawa i proszenie się o kłopoty, bujanie się z tym dłużej. Twój wybór. A i współczuję podejścia ludzi w serwisach, choć trudno mi uwierzyć, że nie ma choć jednego ogarniętego, miałby wzięcie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Alef_Zero ja kupiłem tani suport neco za 22zl. Prawdopodobnie taki właśnie mam założony (rower kupiłem używany). Długość suportu dobiera się pod korbe, więc pewnie te specyfikację ludzie biorą od siebie stąd takie błędy się rozpowszechniaja. Bierz 107mm, bo jest po środku między tym co miałeś, a różnicy te kilka mm robić nie powinno.

  • Odpowiedz
@Alef_Zero: Z zaleceniami producenta to jest różnie. Ja się kierowałem przy doborze suportu linią łańcucha. Mam korbę Miche Primato 165 mm i wg producenta zalecany jest suport 107 mm. Po wkręceniu 107 łańcuch nadal jest krzywy, a przy suporcie 103 linia łańcucha jest idealnie prosta ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz