Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szafa23: @MagicznySandomir: 528 najbardziej bezobsługowy, najlepsze osiągi i ekonomie ma 530i, a najlepszy ogólnie jest 540i tylko przedlift bo jest nie do zarżniecia :) na gazie zjada 17-25l w zależności jak jeździsz. Dla porównania 530i 13-20l/100km (automat w obu wypadkach).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Szafa23: ale z dupy opinia że się nie gazuje? Opłaca się nawet 2x bardziej. Lepiej by paliło 20l gazu niż benzyny. W drugim wypadku auto nie jest w ogóle praktyczne i zostawiasz je na weekendy. Nie ma potwierdzenia że gaz bardziej silniki męczy, faktem jest że trzeba częściej świece wymieniać.

Za to gaz daje Ci opcję codziennej jazdy v8 co ma niesamowite plusy ;)

@MagicznySandomir: akurat w tym aucie mocy
rozważę opcję miedzy 2.8 a 3.0


@MagicznySandomir: Zastanów się ile kasy chcesz wydać i które roczniki bierzesz pod uwagę, bo między tymi silnikami jest właśnie taka różnica. 528 to przedlift, 530 polift. Jeśli chcesz np. tylko po lifcie, to już wybrałeś ;)
@sorek: Majster oczywiście że można zagazować, ale jest to tak mało spotykane jak yeti. 540i spali Cie po mieści około 25 litrów gazu. Według mnie zawory, albo gniazda zaworowe dostają w dupę aż miło.
@sorek: Osobiście mam r6, kupiłem już zagazowaną i wiadomo że dostają. Nadal będe przy swoim że silników 4.4 się nie gazuje. Lepiej wziąć słabszy motor który znosi gaz o wiele lepiej niż 4.4 lub inne, bo nie każdy motor znosi gaz
@MagicznySandomir: Ja Ci polecę tylko to, za czym się sam rozglądałem ostatnio - 525D, 530D. Niesamowite silniki, dostawały nagrodę roku przez kilka lat. Nie znalazłem zadbanego egzemplarza przez 2-3 miesiące szukania, ale wcześniej już miałem 525 i polecam.