Wpis z mikrobloga

hej mirusie, nie długo stuknie mi 30-tka a nie pracuję już od roku, poprzednie zatrudnienie to obsługa klienta w banku i już jestem poważnie załamana :( nie skończone studia, w gównokierunku i brak nadzwyczajnych umiejętności. może macie jakąś poradę dla mnie, bo kończą mi się oszczędności i będę chyba zmuszona zrzucić się starym rodzicom na chatę jak tak dalej pójdzie :( myślałam kiedyś o studiowaniu psychologii i założeniu swojego gabinetu, ale nigdzie nie znalazłam takich studiów, które można zrobić na licencjacie, same magisterki tylko a ja nie chcę marnować kolejnych lat na robienie jakiejś socjologii by potem iść na magisterkę psychologię...

#praca #pytanie #pieniadze #polska
  • 13
@lugia: przedstawiciel handlowy z finansowgch produktow albo na placowke jak oney czy cos takiego, ciagle szukaja ludzi do pracy. Zreszta w kazdej branzy szukaja wiec nie kumam czemu nie mozesz nic znalezc ;)
@Pan-K: @lugia: prawdopodobnie dlatego, że wydziwia i tak naprawdę tej pracy nie chce znaleźć, bo narzekanie jest ciekawszą rozrywką ( ͡~ ͜ʖ ͡°) chciałabyś pójść na psychologię, ale nie chce Ci się marnować kolejnych lat ? To chcesz czy nie chcesz? studiów na gównokierunku nie dałaś rady skończyć, bo co?
@viljuska: z ta psychologia to w ogole jakas abstrakcja i moze masz racje ze tej pracy nie chce.

Kiedys sie spotykalem z laska ktora miala bardzo ambitne plany, chciala otworzyc w skrocie zaklad przetworczy bo na studiach miala zblizony kierunek a jak sie zapytalem skad hajs na to ( nie znam sie ale sam park maszynowy to idzie w milionach ) a ona ze kredyt wezmie. Obrazila sie jak zaczalem sie
nie skończyłam ich bo wolałam wyjechać za granicę
chciałabym bardzo pójść na psychologię ale od razu na licencjat, niż robić go w innym kierunku by potem magisterkę robić z psychologii
czy ktoś merytorycznie się wypowie na temat tych studiów? czy można jakoś inaczej zacząć bycie psychologiem? nigdzie nie mogę znaleźć info jak to wygląda :/
@lugia: zadzwon na uniwersytet w swoim miescie to dostaniesz dokladne jnfo jakie masz opcje. Moze idzie zrobic to jakas podyplomowka w co watpie ale nie szkodzi zapytac.
@lugia: nie o to mi chodzilo ze to jest jakas mega ambicja a o to ze sobie nagle postanowilas ze chcesz miec swoj gabinet a wychodzi na to ze przez kupe czasu nic z tym nie robilas

Wszystko mozna zrobic pytanie czy warto
@Pan-K: bo to jest jedyne co mnie interesuje z poważnych rzeczy, we własnym zakresie czytam lekturę z tej dziedziny i myślę, że z powodu wysokiego poziomu empatii mogłabym się do tej pracy nadawać
nie wiem póki nie spróbuję
a nie spróbowałam nigdy bo się bałam i rodzina mówiła, że sobie wymyślam bo się do niczego nie nadaję
dlatego w obecnej sytuacji nie osiągnęłam w życiu NIC
@lugia: @Pan-K: Mi się zawsze wydawało, że psychologia to studia jednolite, 5 letnie, ale widzę, że na jakichś uniwerkach w stylu SWPS są studia I i II stopnia, i zaoczne, i dzienne, więc wszystko się da, wystarczy poszukać, zainteresować się, a nie biernie czekać, aż ktoś coś doradzi. SWPS wyświetlił mi się na pierwszej stronie w gogle, to nie jest takie trudne... Nie mam na celu Cię krytykować lub z
@lugia polecam iść do bylejakiej pracy zamiast czekać na cud, w tym czasie będziesz mieć za co jeść i możesz rozglądać się za inna praca. Studia zrób sobie zaocznie ale z tego co wiem żeby być serio psychologiem trzeba sporo też wywalić na bardzo drogie podyplomowki. Ale dla chcącego nic trudnego