Wpis z mikrobloga

Sytuacja - podnajemca (pokój) wisi kasę za trzy miesiące. Nie wspominałem na piśmie o tym wcześniej (żeby zapłacił). Czy w związku z tym mogę zerwać umowę w trybie natychmiastowym (mam w umowie zapis, że umowa może zostać zakończona, gdy do tego dojdzie, ale nie mam wpisanych ram czasowych) na podstawie art. 672 k.c. > dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności ?

#prawo #mieszkanie #wynajem
  • 5
@Gorasul Możesz wypowiedzieć, ale zasadniczo lepiej żeby jednak poszło wezwanie do uregulowania należności pod rygorem wypowiedzenia umowy i skierowania sprawy do sądu.
@Gorasul Jak jeden pełny? Wzywasz w terminie 14 dni od daty otrzymania pisma, 15 dnia idziesz do niego z wypowiedzeniem w trybie natychmiastowym. Możesz też wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym od razu, z tym że wtedy również lepiej doręczyć wezwanie do zapłaty razem z wypowiedzeniem.

Dlaczego to istotne? Bo sędzia może to wziąć pod uwage.
@Gorasul dam Ci rade. Zamykaj pokoj na klucz i wymien zamki w drzwiach wejsciowych. Kiedys mialem podobna sytuacje i niestety ale nawet zaczęty ser wyniesli z lodowki()