Wpis z mikrobloga

Witam. Czy ktoś może wie jak ustawić w cholernym Comarchu eksport danych np. Do arkusza Libre office? Uprawnienia na serwerze terminalowym są nadane. Zmienne środowiskowe również, a cały czas sypie błędem, że nie moze znaleźć aplikacji do arkusza kalkulacyjnego () forum Comarcha milczy, support też, a ja nie wiem gdzie już szukać... () czy zostaje reinstall I postawienie wszystkiego na nowo?

Jak dla mnie sam ten program to szajs, a support ma chyba jakichś gimnazjalistów, którzy się tam odzywajo i nie potrafio pomoc

#comarch #it #komputery #informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
Zescreenuje jutro i podeślę tu, co mi wypluwa. Nie ma jakiegoś ustawienia w Comarchu, które ręcznie pozwoli mi wybrać z jakiej ścieżki ma zassysac Excela? Wiem, że do jpk coś takiego jest. Może coś w rejestrze? Zmiany ręczne do wskazania ścieżki do Libre office? @RandomowyMirek: @LegoCiemnyLas:
  • Odpowiedz
to był serwer terminalowy win 2012 r2 - sprawa rozwiązana... okazało się, że comarch prawdopodobnie nie wspiera 64 wersji bitowych openoffice'a/libreoffice'a. 32 bitowa wersja rozwiązała problem + wpisy w zmiennych środowiskowych.
@RandomowyMirek: @LegoCiemnyLas:
Dziękuję Mirki - plusiki za odpowiedź tak czy inaczej się należo.
  • Odpowiedz
@czynmydobro: Praca w samym xlu nie jest mi potrzebna. Bardziej chodziło mi o konfiguracje "manualną", by wskazać i zmusić program do odczytu arkuszy kalkulacyjnych zewnętrznego programu, który by umożliwił mi zmianę ścieżki i jej zapis.
  • Odpowiedz