Wpis z mikrobloga

Padł na amen akumulator w micrze K12 i niestety po wymianie radio woła o kod. Radyjko takie samo jak to z filmu (Blaupunkt/Nissan MM CD-K (BP3349) wersja szara).
Oczywiście kodu od poprzedniego właściciela brak i w dokumentach pustka, do tego ktoś sprytnie usunął kartkę z radia z tyłu z SN i PN więc po numerach raczej się nie da kodu odzyskać.

Czy ktoś może wie, czy te numery są gdzieś w radiu w środku i jest szansa je jakoś odzyskać żeby spróbować zdobyć kod z 'generatora'?
Czy jedyną opcją w tym przypadku jest odczytanie EERPOMu? Nie byłby ktoś w #krakow zainteresowany szybką fuchą albo przysługą za przysłowiową flaszkę? Nie wiem nawet ile może to kosztować - jeśli dużo i się ośmieszam to dajcie znać to kupię sobie programator... ;)

#nissan #micra #caraudio i trochę mimo wszystko #elektronika
emdey - Padł na amen akumulator w micrze K12 i niestety po wymianie radio woła o kod....
  • 13
  • Odpowiedz
@wolek141: Wolałbym komuś zapłacić, niż kupować kolejny 'elektrośmieć' do szafy ale 150E za stare radio z micry to trochę dużo chyba :)

Mikrokontrolery to nie moja bajka. Zastanawiam się tylko czy na pewno dobrze rozumiem jak to trzeba zrobić jeśli to aż tyle kosztuje. Do tej pory myślałem, że wystarczy odczytać binarkę (tu chyba jest 24C16) i potem za pomocą jakiegoś już gotowego kalkulatora wyciągnąć kod. Bez żadnego programowania nawet. ;)
  • Odpowiedz
@emdey: 150E to jest minimum tutaj, nie opłaca się w serwisie podejmować jakiejkolwiek "naprawy" poniżej tej kwoty. Po prostu klient się nie decyduje (choć w sumie to nie zawsze) a my nie musimy się zajmować pierdołami :)

Do momentu "wyciągnąć kod" było prosto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fakt faktem, te radia są już dawno rozpracowane, ale jednak żeby znaleźć metodę na wyciągnięcie pinu z E2P to trzeba
  • Odpowiedz
@wolek141: Chętnie spróbuję, nawet znalazłem już jakąś paczkę programów. Może mi komputer 'nie wybuchnie'. ;)

Chociaż patrząc na popularne forum elektryczno elektroniczne to jest tych binarek tam dużo.
  • Odpowiedz