Wpis z mikrobloga

  • 1092
Nabyłem Lenovo X1 carbon gen 2 z i7 4600u i 8gb, podobno uszkodzony, podobno odpala i się resetuje, dałem 290 Zeta. Ciekawe czy da się go odratować. Na pierwszy rzut oka, ktoś już w nim grzebał, i gwizdneli nawet kartę wifi. Jak dojdzie mi przejściówka pod zasilacz to go przetestuje. Foto środka w komentarzu.
Jak ktoś ciekawy, mogę zawołać go za parę dni co z tego wyniknie.
#komputery #laptopy #majsterkowanie #elektronika
źródło: comment_DOnydxgU2uLeE1AFtR4Kme0jlzBAuP3j.jpg
  • 68
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielq: tylko za 290 fajnego kadłubka na chodzie kupisz 12-13" z i5 () o to sie rozchodzi. Szkoda kaski, bo fakt że lubisz diy into laptoki jest okej :)
@ElCidX: A nie koniecznie. Znajomy oddał lapka do ,,serwisu" w którym dość dużo grzebano (uszkodzony port od klawiatury, brak części śrubek). Zawiozłem go do znajomego (ja nie ogarnąłem awarii) i mu go zrobiono w 2 dni. Poprzedni ,,serwis" uznał go za trupa.
@wielq: Nigdy więcej używek wynalazków z allegro (typu tablety czy inne gówno; Lenovo czy inne starsze laptopy poleasingowe spoko).

Kupiłem Asusa T100TA. Przez rok zdążył się dwa razy #!$%@?ć i skończyła mu się gwarancja. 2GB Ram i Win10 to była najgorsza decyzja w moim życiu odnośnie zakupienia takiego szajsu. Nie polecam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielq: siema, subiektywna opinia:
Nie polecam, grzeje się. Na oficjalnej stronie Lenovo można sprawdzić czy produkt jest wadliwy - ma wadę fabryczną, która delikatnie mówiąc może doprowadzić do pożaru. Po sprawdzeniu okazało się, że dwie sztuki z 4 były wadliwe. Niesmak pozostał.
Jedyny minus to te U w modelu procesora, to jest strasznie wolne.


@dktr: strasznie wolne do czego? Miałem ten model co OP, mam obecnie t540 i x1 4gen, wszystkie z U, wszystkie używane do mobilnego programowania (java, c#, angular, android), nigdy mocy do niczego nie brakowało, w codziennym użytku nie od zajechania z 16GB ramu, a bateria nawet w IDE ze wszystkimi gwizdkami i różnymi pluginami i odpalonym spotify trzyma po
@wielq: mam carbona gen 3 i to samo. Pochodzi jakiś czas (nawet czasami kilka dni ) a potem zaczyna się randomowo resetować. próbowałem wszystkiego, chyba tylko wymiana mb może go uratowac :/
@Smutas bo już jest 8 generacja procesorów, wytrzymujących często spokojnie 8-10h pracy na baterii. Taki lapek jest idealny do notowania na wykładach, kodowania na jednym IDE, do office I starszych gier. Na wszystkim bardziej wymagającym się będzie krztusił.
@Smutas Spectre i Meltdown ( ͡º ͜ʖ͡º)

Podatność na te błędy łatają dopiero 8 geny. I ósma gena ma osiem wątków (do siódmej Intel dawał tylko 4) a to ma duży wpływ w wymagających procesach.
@Smutas bez Photoshopa są okej. Photoshop na tym (najnowszy) będzie się ciął, przy dużych projektach będzie migotał ekran, brzydko to wygląda i płynność to podstawa w grafice. Pracowalem chwilę na PS 6 (bez CS) i odczuwałem podobny peoblem. No pytanie i jaka matryca bo TN do grafiki kompletnie nie polecam, tylko IPS.

Też nowych dysków nie obsluzysz więc szybkie PCIE X4 odpadają a to jest fajna technologia i mieć przepustowość 2GB odczyt/zapis
@PortowySzczur wiesz przez 3 miesiące pracowałem na DELL Latitude E6500 gdzie musiałem mieć wszystko to co wcześniej powiedziałem otwarte . Photoshopa w ogóle nie otwierał ale na przeglądarce dało się coś zrobić. Zawieszał się i ścinał .

Dlatego tak mnie dziwi że ten model nie daje rady w końcu ten Dell miał 4gb ramu, jakiegoś marnego calerona noi stary talerzowy dysk. I musiałem na nim pracować.

Także czy na wyżej wymienionym laptopie
@Smutas kwestia definicji okej. Nie musisz mieć najdroższego Maca aby pracować z PSem ale warto mieć coś ze średnio wyższej półki zamiast przyoszczedzić i żałować. HP Elitebook i Dell Latitude w to bym celował. Max zeszłoroczne.