Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to się robi?

Wreszcie wyjechałem z toksycznego domu rodzinnego, zrobiłem już pierwszy krok i mam nawet opłacony pokój i chciałbym jakąś pracę na wakację, aż się rok akademicki zacznie i na studia pójdę,ale nigdy nie pracowałem. Macie jakieś rady dla mnie jak szukać pracy, na co uważać i jak nie dać się oszukać? Warto zatrudniać się bez umowy? Da szansę dostać pracę bez żadnego doświadczenia?
Nigdy nie pracowałem, warto coś wpisać do CV i pozmyślać czy po prostu pole doświadczenie:zostawić puste?

Planuję na olx, pracuj i innych powysyłać CV na maile - warto zrobić jeszcze jakoś inaczej?

Tak, nie mam do kogo zwrócić się o pomoc, a rodzina mi tylko pomaga zdaniami ,, i tak sobie nie poradzisz i wrócisz ,,

# przegryw #pracbaza #pytanie #wychodzimyzprzegrywu #wygryw #praca
  • 5
@Qusin: skoro się obawiasz pierwszej pracy, to zacznij od czegoś bezpiecznego, typu coś z sieciowym żarciem, księgarnią, butikiem, czyli jakiś McDonald's, Empik, czy coś. W bardziej znanych i rozbudowanych firmach wszystko powinno mieć jakieś standardy zachowane, a też pewnie współpracownicy będą jakimiś dorabiającymi studentami, to złapiesz z nimi jakiś kontakt i łatwiej powinno się pracować. Możesz wziąć jakieś CV i pochodzić osobiście po galerii handlowej, patrząc po ogłoszeniach, bo czasem są
@Qusin: jesli bez umowy to wyplata najrzadziej co tydzien, a najlepiej na koniec dnia (przez pierwsze dni)

Bez umowy raczej wiecej nie dostaniesz, ale jesli tak beda cie chcieli to czasami warto sie zdecydowac.

Jaki kierunek studiow moze ogarniesz jakas gowno prace w branzy?

Rozsylaj cv gdzie sie da, tylko nie bierz pracy ze zbyt dlugim dojazdem: stacja benzynowa, kfc, mcd, kasa w markecie itd.

Jak jest maly biznesik to czasmi