Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad założeniem knajpy z omletami. Omlet na śniadanie, obiad i kolację, nieduży metraż lokalu. Maksymalnie 4 stoliki plus jakieś pojedyncze miejsca. Omlety z 3 jaj na wypasie, czyli do 3-4 składników, ale dobrze skomponowanych. Założeniem jest serwowanie porządnego zdrowego jedzenia. Pytanie następujące ile jesteście w stanie zapłacić za taki omlet z 3 jaj z małą sałatką i kromkami chleba? Lokalizacja to duża metropolia jak Wrocław, Warszawa ale nie w centrum.
#kiciochpyta #biznes #kuchnia #gotowanie
Pobierz ugly0ne - Zastanawiam się nad założeniem knajpy z omletami. Omlet na śniadanie, obiad...
źródło: comment_qinKhBU99YfWvcNI2YSSjLK0RbtHB4KO.jpg

Ile wybulisz na omlet

  • 7-9 31.3% (15)
  • 10-13 39.6% (19)
  • 13-16 25.0% (12)
  • do 18 4.2% (2)

Oddanych głosów: 48

  • 13
Myślę, że w menu warto zrobić podział na śniadaniowe / obiadowe - bo za wypasiony omlet, którym się najem jak np burgerem, z dodatkami i fajną sałatką to bym dał nawet i ponad 18 zł jak będzie sycący posiłek. A coś o standardowym rozmiarze na śniadanie to 10 - 15 zł.
@smileplease: właśnie chciałem mieć mocny focus na jeden typ serwowanych dań. kawa, herbata i napoje oczywiście tez by były. Zamiast np deserów omlet na słodko który i tak byłby częścią menu.
@ugly0ne: Ja bym podzielił na gramatury. Lubię czasami w ciągu dnia zjeść sobie danie śniadaniowe. I nawet nie gramatury a jajka. Mini 3 jajka, medium 4, max 5. Ale też wielkość musiłaby być inna, tzn inne wielkości patelni, tak aby kliet widział, że jest wincej.
@ugly0ne: To zależy jak Ci wygodniej, Może np wg ilości użytych jaj, albo rodzaju dodatków na dania lżejsze i bardziej obfite. Czasem jak się gdzies idzie i jest coś fajnego tylko w menu śniadaniowym to lekko szkoda, ale to też trochę powód do powrotu. Ogólnie tak czy inaczej lepiej wprowadzić jakieś dwa rodzaje, bo niektórych przyciągnie większy wypas, a ktoś inny woli "podstawowego" omleta za kilka zł. Ekstra jak oprócz wytrawnych
@kaspe: z technicznego punktu widzenia nie ma żadnego problemu serwować opcje śniadaniowe przez cały dzień (nic w kuchni nie trzeba zmieniać tak jak w prawdziwych restauracjach). Słodkie też by wpadły. myślałem o omlecie tygodnia, albo jakiś opcjach typu omlet z masłem orzechowym dla #mikrokoksy. Generalnie sporo bym pracował nad atrakcyjnym menu.
@ugly0ne: Ja się nie zgadzam. Klientowi łatwiej wybrać small medium albo max niż zastanawiać się, ile jajek więcej chce. To tak, jakbyś do pizzy musiał prosić więcej gram mąki, żeby mieć większą... Im prościej, tym lepiej.