Wpis z mikrobloga

Pewnie zostanę zwyzywany ale chciałem podjąć temat polskiej flagi państwowej oraz godła. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale obecna flaga bardzo mi się nie podoba i kojarzy mi się z najgorszymi czasami dla Polski - czyli z wojną i PRLem. Inne państwa w ogóle nie kojarzą naszej flagi utożsamiając ją z jakimś Monako czy Indonezją, a internecie to już mem: patrz Polandball (chociaż uwialbiam tę serię :D). W godle natomiast mamy orła bielika, który wielu osobom kojarzy się z kurczakiem.

Historia Polski jest tak długa i barwna, opiewająca w sukcesy i porażki, jednocześnie mająca tyle lat tradycji i jedyne na co nas w tym wszystkim stać po 1000 latach to dwie barwy nie kojarzące się zupełnie z niczym (spoczko, czerwień można utożsamić słusznie z walecznością).

I powiecie - a co Cię to hurrrwa obchodzi, przecież to tylko flaga i godło - no i zgodzę się z Wami, bo smaku życia mi ta sytuacja nie odbiera, acz #zalesie bo czemu nie.

#polska #flaga #godlo moze #historia
2phonepiotrus - Pewnie zostanę zwyzywany ale chciałem podjąć temat polskiej flagi pań...

źródło: comment_6vcFpSXbBbsQk4fDGihsRNeyPz7wFTEh.jpg

Pobierz
  • 17
@Marynasz: Nie znam się na heraldyce więc nie mogę ze swojej strony zaproponować niczego konkretnego. Mogę dać tylko przykład czegoś podobnego - patrz chociażby flagę RON - powrót do trzech linii i świetnie wkomponowany herb, chociaż jak na dzisiejsze czasy zupełnie nieaktualna koncepcja. Jestem pewien, że udałoby się skonstruować coś bardziej aktualnego na dzisiejsze czasy.
2phonepiotrus - @Marynasz: Nie znam się na heraldyce więc nie mogę ze swojej strony z...

źródło: comment_jQiocMjj1RNzKJE0SAITzCPxmhNjUCsV.jpg

Pobierz
@2phonepiotrus:
Fun fact: zgodnie z "zasadami sztuki" czesi powinni mieć taką samą flagę jak my. Przed wojną zdecydowali się dodać niebieski trójkąt dlatego, że flaga biało-czerwona był zajęta.

Jeżeli chodzi o zmiany- jest inicjatywa poprawy godłą zgodnie z regułami heraldyki ale to raczej zmiana kosmetyczna (zmiana szarego cieniowania na czarne konturowanie, złote łapy zmiast samych szponów, inny kształt korony, coś jak tutaj. Nawiasem mówiąc, to osobiście koronę bym zupełnie wywalił;