Wpis z mikrobloga

@lis2222 z tego co rozumiem jak ma się lub planuje dzieci to wyjazd do Australii to pomyłka. O ile dobrze rozumiem trzeba wtedy płacić za ich obowiązkowe uczenie w państwowych szkołach. O ile dobrze policzyłem to nawet przy pensji informatyka to może zrujnować przy trójce dzieci...
@pitersi: po części się zgodzę. Jak jesteś na wizie sponsorowanej, studeckiej czy working holiday, to za wszystko płacisz sam, ubezpieczenie zdrowotne, edukacja itd. Jeżeli jesteś na wizie typu stały rezydent (np. skill independent) to jesteś taki obywatel bez paszportu i prawa głosu. Dzięki temu masz państwową opiekę zdrowotną i szkoły. Wtedy płacisz tylko jeżeli chcesz wysłać dzieci do prywatnej szkoły. Zakładam, że ktoś kto planuje dzieci ma plan na życie, zdecydowanie
O ile dobrze policzyłem to nawet przy pensji informatyka to może zrujnować przy trójce dzieci...


@pitersi: przy trójce dzieci to już się ma rezydenta. Chyba, że ktoś planuje zaraz po przyjeździe otworzyć fabrykę bachorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lis2222 jesteś pewny że przy skilled resident jesteś traktowany w szpitalach i Twoje dziecko w szkole jak dzieci obywateli? Bo o ile dobrze zrozumiałem jak czytałem to jak jesteś na wizie 457 to musisz płacić np za ich edukację - nawet tą państwową.
@yeloneck z tego co czytałem to aby przejść z wizy skilled resident na permanent resident to warunkami jest to aby być poniżej 30 i nie mieć dzieci. Jak tego nie spełniasz to masz zerowe szanse. No chyba że źle zrozumiałem jak się interesowałem tematem rok temu.

Ze względu na powyższe jak miałem rok temu ofertę na 130 k aud rocznie w Sydney to ostatecznie ją odrzuciłem bo miałem plany aby w końcu
@pitersi: tak, wiza 457 to wiza sponsorowana, tutaj nie masz jeszcze praw. Są opcje żeby po jakimś czasie przekształcić wizę 457 w permanent resident. Skilled independent to wiza gdzie odrazu jesteś rezydentem (https://www.homeaffairs.gov.au/trav/visa-1/189-) - czyli zbierasz punkty za wiek, doświadczenie, wykształcenie itd. Najwięcej punktów za wiek masz gdy jesteś w przedziale 25-32, ale jak masz 33-39 to jeszcze możesz nadrobić wykształceniem i doświadczeniem. Po 40 jest już ciężko. Jestem pewien