Wpis z mikrobloga

Mirasy i Mirabelki a co zaryzykuje, że wy też mozecie mieć znajomości. Szukam specjalisty od BMW w Poznaniu i okolicach, problem z silnikiem, w skrócie kopci na biało. Jest tyle możliwości, co sie mogło spier.., że potrzeba dobrej diagonostyki zanim zacznę go naprawiać, stąd prośbą do was o pomoc, macie kogoś kto sie zna na BMW? #bmw #e90 #mechanikasamochodowa
  • 58
@Adam_Malysz: po jakim czasie uważasz, że silnik jest rozgrzany ? 30 minut jazdy? zawsze sprawdzalem na zimnym. Przykre jest to ze po 500 km od wymiany wypil caly olej, a silnik jest suchy.. BędzieszMiałWydatki ale kur.. nie sądziłem, że aż takie!! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Adam_Malysz: Nie mam wlasnie zadnego majonezu, olej jest czysty, silnik pracuje rowno, przyspiesza normalnie. To jest chore, że nikt nie potrafi mi zdiagnozowac problemu, najlepiej to wymieniac wszystko po kolei i sprawdzac czy to jest to, a ja bede placil za kazda naprawe po kilka tysiecy, auto ktore jest warte 25k. horror. Podejrzewają odme, uszczelaniacze zaworoe, pierscienie. Wiem ze odme i uszczelniacze mozna wymienic bez sciagania glowicy ale to zabawa za
@Fichtner: Jak 500 km od wymiany wypił olej to jest grubo coś nie tak. Ja w swoim Peżocie wymieniłem olej 3k km temu i na bagnecie mam tyle samo. A jak mu dasz w #!$%@? (oczywiście na rozgrzanym) to jesteś pewien że dymi na biało a nie na niebiesko?
Kopci na biało cały czas? Biały dym oznacza spalanie cieczy, niebieski zaś oleju. Przy odpaleniu auto przez chwilę nie kuleje?
Od dawna masz to auto? Odkręć korek oleju na pracującym silniku i powiedz czy dmucha z niej na zewnątrz czy zasysa powietrze do środka (przysysa korek z powrotem).
@Fichtner: To lipa trochę, ja tam wolę sprawdzić na oko, choć komputerowe wskazanie też mam. Zobacz jaki kolor dymu jest na rozgrzanym silniku, jebnij mu do odciny i sprawdzaj. Jaki olej tam lejesz tak wgl?
@Crow7422: Z tym odkręcaniem korka oleju to jest tak zwana diagnoza na Janusza, każdy silnik inaczej reaguje a w niektórych bemach jest tak że jak odkręcisz korek to silnik gaśnie i to nie jest nic złego.
@Crow7422: auto jezdzi od 2 tygodni, kupilem rozbite w niemczech, przywiozlem do kraju i tutaj naprawialem :) wyszedlem z zalozenia ze wole to sam zrobic niz kupic "igle" i nie wiedziec co w niej bylo robione. Nie sprawdzalem, w ten sposob. Auto kopci na bialo, tylko na bialo. Spalanie cieczy, jakiej cieczy ?
@Adam_Malysz: Tu nie chodzi o zachowane silnika, a skontrolowanie stanu odmy, oraz przedmuchów. Przy drożnej odmie w każdym aucie z silnikiem w dobrym stanie korek bedzie zasysany z powodu podcisnienia panującego pod pokrywą zaworów.
@Fichtner: Mowie o cieczy chłodzącej, sprawdz jej poziom i kolor. Auto było lekko rozbite z przodu? Chłodnica poszła sie bujać?