Wpis z mikrobloga

Wylew polactwa po informacji o zatrudnieniu Brzęczka jest po prostu okropny.

Wybór jak każdy jeden. Fornalik okazał się niewypałem i tyle. Nawałka jak przychodził to też bez większych sukcesów trenerskich. I hejt był podobny. A potem jemu, Bońkowi, całemu sztabowi i PZPNowi ci sami ludzie najchętniej ciągnęliby druta, bo taki to wspaniały wybór był.

Serio, jak patrzę na to co się dzieje w komentarzach tutaj czy na profilu ŁNP to wcale mi nie żal, że odpadamy w grupie. Jako społeczeństwo nie zasługujemy na sukcesy, bo jesteśmy bandą rozwydrzonych dzikusów. Albo kogoś wielbimy albo zaraz gnoimy. Z góry wiemy co i jak. Nawet nie dajemy szansy człowiekowi, który jeszcze na tym stanowisku się nie skompromitował. A potem, gdy już coś tam ugra - będzie bożyszczem. Serio, aż życzę żeby ten Brzęczek doszedł co najmniej do ćwierćfinału EURO.

Dalića Chorwacja zatrudniła przed meczami barażowymi. Facet spotkał się z piłkarzami nawet nie na treningu tylko na lotnisku przed meczem. Wcześniej bez powodzenia trenował dosłownie kilka klubików, w tym dwa w jakichś arabiach. I co? W Polsce z góry byłby przez polactwo skreślony, a Bońka obwołanoby szaleńcem. A potem, po takim sukcesie, 90% tych hejterów za pośrednictwem klawiatur by chciało Bońka i resztę kanonizować.

Brzęczek może będzie wygrywać, a może nas pogrąży. Ale #!$%@?, nie jesteście jasnowidzami, żeby twierdzić, że już z góry czeka nas porażka, bo tego nie jest nikt pewny, łącznie z zarządem PZPN. To jest piłka nożna, sport i jest w tym pewne ryzyko. Przecież na złość wam tego nie robią.


#mecz #reprezentacja #pilkanozna #laczynaspilka #
źródło: comment_GRxuDJU9H3hBOIi1YKvFWOWmXpMvjyaC.jpg
  • 39
@Merytoryk: Repra jest teraz w kryzysowej sytuacji. Polska na mundialu nie potrafila grac skladnie a taktyka opierala sie na graniu dlugich lag do przodu. Dlaczego mialbym wierzyc, ze Brzeczek, ktory nie byl nigdy wybitnym pilkarzem, za granica gral tylko w marnej Austrii a trenerem bez tez wybitnych osiagniec zostal od niedawna, zmieni postac rzeczy? Czy nie lepiej bylo wydac kase na pensje dla zagranicznego trenera z doswiadczeniem, sukcesami, autorytetem, stosujacego odwazna
@Merytoryk: Sorry, ale takie gadanie to .. po prostu #!$%@?. Może mu się uda, może mu się nie uda - no stwierdzenie po prostu na miare odkrycia Ameryki. Wstawmy Peszkę za Lewandowskiego do ataku, bo czemu nie? Oglądaliście Peszkę na szpicy kiedyś? Może dajmy mu szansę, co?

A taki #!$%@?, za Brzęczkiem kompletnie nic nie przemawia, będzie #!$%@? i tyle.

PS. Nigdy nie byłem fanem Nawałki.
@cytrynowyzabujca: ziomek, przez ostatnie 4 lata słyszałem, że wreszcie mamy piłkarzy na poziomie europejskim co najmniej. Nie wmówi mi nikt, że Piszczek, Zieliński, Lewandowski i Krychowiak nie potrafią wymienić piłki w środku pola. Czym taki Glik odstaje obrońcom Chorwacji czy Belgii? Zaś bramkarze to jest spokojnie poziom tuż pod najwyższą półką.

@waro

polski trener odpada, bo:

- nie ma doświadczenia z europejską piłką

- z polskim klubem nie jest w stanie
jeszcze tak na dokładkę to chciałbym przypomnieć, że wszystkie "ludowe" wybory kończyły się mniejszymi lub większymi #!$%@?. Tak było z Wójcikiem i tak było ze Smudą. Nawet zostawienie Benhaakkera po EURO2008 było bardziej podtyktowane głosem gminu niż realiami. Opinia publiczna i media to ich w zasadzie wskazywały jako selekcjonerów, a jak to się kończyło wszyscy wiemy.
@Merytoryk: Mówisz, że Zlatko Dalić nic nie osiągnął z klubami, które prowadził i tu się jednak dużo mylisz. Z Varteksem doszedł do finału pucharu Chorwacji. Z Dinamo Tirana wygrał Superpuchar Albanii. Potem z Al-Hilal wygrał puchar w Arabii Saudyjskiej i zajął w lidze drugie miejsce. No i na koniec największe osiągnięcia z Al-Ain. Wygrał z nimi puchar, ligę i superpuchar kraju oraz co najważniejsze zajął drugie miejsce w Azjatyckiej Lidze Mistrzów,
@Erimar: zgadzam się, może bez powodzenia to na wyrost, ale bez większych sukcesów. Tzn. tak by o było odebrane pewnie w Polsce. Zwłaszcza, że w Chorwacji (czyli najpoważniejszym podwórku) trenował trzy zespoły i tylko z Varteksem raz zaszedł tak daleko (na 2 sezony), z Rijeką nic takiego nie ugrał, nie mówiąc już o Belupo. W Tiranie zrezygnował w trakcie tego samego sezonu, a jego zespół ostatecznie był trzeci w lidze. Albańskiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Merytoryk: czym glik ustępuje obroncom takiej Belgii? Ty porownujesz glika do kompanego itd, serio? Taki naingolan nie załapał się do kadry Belgii na ms, a w Polsce każdy kibic walilby konia przez rok gdybyśmy kogoś takiego mieli, a już wg przemilcze graczy jak kdb, modric, rakitic i dziesiątki innych grających kluczowe role w czołowych klubach swoich lig. No ale my mamy Zielińskiego xD
@Emes91: bo ja uważam, że nasz potencjał to 1/8 takiego Mundialu, może ćwierćfinał, a nie bajdurzenie o medalach. Podstawowym celem kadry powinno być w najbliższych latach regularne granie w turniejach. Jak będziemy takim Meksykiem, co w zasadzie zawsze wychodzi z grupy, to naprawdę będzie ok. Po kilkunastoletniej bryndzy, gdze dopiero coś zaczyna kiełkować w kwestii szkolenia sięganie dalej to póki co czyste marzycielstwo. Co nie znaczy, że przy pomyślnych okolicznościach nie
@Merytoryk: dlatego w tym kraju nigdy dobrze nie będzie, jak tutaj każdemu fuszerka wystarcza - może się udo panieee XDDDDDDDDDDD może jako tako, ale za to tanio
Dzięki ludziom takim jak ty, Zibi teraz siedzi z koleżkami i przelicza stosy banknotów i śmieje się z debili, którzy dadzą mu wolną rękę, nieważne co #!$%@?. Co tam, że zostaliśmy najgorszą drużyną na mundialu, jak im jakiegoś Brzęczka wybór nie przeszkadza ( ͡
@abaac: nie wiedziałem, że PZPN ma działać na podstawie nastrojów społecznych. Może jeszcze jakieś referenda przeprowadzać trzeba?

I przepraszam, kto ma decydować jak nie Boniek? Ma mandat do tego, a jeszcze nie tak dawno w powszechnym przekonaniu to właśnie on wyciągnął z bagna na jakikolwiek poziom organizację polskiej piłki. I medialnym przekazie i w komentarzach zwykłych ludzi. On się nie musi pytać jakichś internetowych napinaczy o danie "wolnej ręki".

Nie wiem
@Merytoryk: ja tylko wytykam hipokryzję Bońka, który na konferencji po odejściu Nawałki, tłumaczył, że Adam był pod ogromną presją, że już sobie z tym rady nie dawał, że to my razem z dziennikarzami go zaszczuliśmy. Po czym nie wiem po jaką cholerę mówił o doświadczeniu potencjalnego przyszłego selekcjonera, jako główny powód wyboru. Presja presją, wybrany zostaje 47-letni trener, który rozegrał 66 meczów w Ekstraklapie XD
Po czym wszystkim wypowiada się, że
@Merytoryk: nie krytykuje wyboru Brzeczka, uważam tylko ze twierdzenie, iż Nawalka miał takie samo doświadczenie to kłamstwo. Choćby to ze był asystentem u Leo daje mu o wiele więcej. Zobacz ile lat był Nawalka trenerem w ekstraklasie a ile był Brzeczek, przepaść.
@Merytoryk: co za #!$%@?, tak, tylko Polacy w taki sposób reagują, dostojni Chorwaci na pewno cieszyli się z rozwoju sytuacji, a teraz spokojnie mówią "a nie mówiłem, że warto dać mu szansę???". W innych krajach ludzie są tacy sami, przestańcie szkalować nasz piękny kraj xD