Wpis z mikrobloga

@PanLogik: Nie. Nie ma nic innego.

W tych mitycznych 5 miliardach na wszystkie firmy Muska (samo GM dostało 10 miliardów bezzwrotnej gotówki) są:
- sektorowe ulgi podatkowe dla klientów końcowych; (czyli ma je każdy producent EV i każdy producent paneli);
- inwestycyjne ulgi podatkowe (obecne jak świat długi i szeroki, w Opolu ulge podatkową dostała nawet firma na budowę fabryki pierogów);
- zlecenia niezbędne dla bezpieczeństwa kraju (np specyficzny rodzaj silników czy statku kosmicznego, gdzie konkurencja na to samo zadanie dostaje 2 czy 3 razy więcej środków - porównaj ceny Dragona 2 i Starlinera
  • Odpowiedz
@ElonMelon: Alez prosze bardzo, juz odpisuje. A prawda jest natomiast taka, ze Musk ma wykopie status boga i jesli napisze sie na jego temat cokolwiek co mogloby zostac odebrane jako krytyka, to zgraja prawdopodobnie brandzlujacych sie do niego akolitow nie moze sie z tym pogodzic.

@LooZ:

W tych mitycznych 5 miliardach na wszystkie firmy Muska (samo GM dostało 10 miliardów
  • Odpowiedz
@PanLogik: Co za #!$%@?. Dałeś linki dokładnie potwierdzające to co mówiłem. W żadnym wypadku ulga nie jest dedykowana firmie Tesla. Ba, w niektórych przypadkach Tesla JAKO JEDYNA jest wyłączona z tych ulg. Ulgi są SEKTOROWE więc dotyczą wszystkich firm. Jedyną formą nie bycia upoważnionym do dostawania tych ulg dla klienta końcowego jest zamknięcie firm. Tyle.

Po pierwsze- nie mityczne, bo Musk rzeczywiscie otrzymal ponad 5 miliardow w ten czy inny sposob.


Przecież to cie wyklucza z jakiejkolwiek dyskusji. Jeszcze się nazwałeś "PanLogik" xD W jaki sposób NIE ZABRANIE KLIENTOWI pieniędzy jest "otrzymaniem pieniędzy przez
  • Odpowiedz
@LooZ: Ten fragment o brandzlujacy akalitach nie byl akurat do Ciebie, ale po trescie powzyszego wpisu wnioskuje, ze mogl to byc blad. W kazdym razie dyskusja z mojej strony z Toba jest zakonczona bo nie chce mi marnowac czasu na osobe ktora nie potrafi czytac ze zrozumieniem i/lub specjalnie omija nie wygodne dla siebie fragmenty oraz uzywa bez powodu argumentow ad personam. Zegnam i nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz