Wpis z mikrobloga

@kwasnydeszcz: Placki z cukinii, robi się bardzo podobnie do placków ziemniaczanych. Może też być faszerowana cukinia, obcinasz z jednej strony wywalasz pestki, pakujesz co tam lubisz i zapiekasz. Po za tym cukinia nieźle się grilluje, ale 6 to za dużo. Kiedyś też robiłem chipsy z cukinii w piecu, ale jest z tym dużo roboty.

Po za tym można też dodać cukinię do risotto albo do sałatki. Krojąc ją obieraczką w cienkie
@kwasnydeszcz: robiłam kiedyś z cukinii sos curry. Dusisz cukinie i cebulę, ewentualnie dodajesz jakieś warzywka jeszcze, blendujesz, przyprawiasz (dużo curry) i rozlewasz do słoików. Świetny dodatek do ryżu/kurczaka.
Tylko konsystencja nie jest super gładka a trochę włóknista (no ale cukinia taka jest to nic nie poradzisz).
@kwasnydeszcz: ja mam okropną słabość do placków z cukinii i marchewki. Poza tym często duszę na patelni jako dodatek - np z kaszą i serem, albo po prostu dodatek do obiadu, może być np w plastry i zgrillowana, może być faszerowana mięsem mielonym z serem, albo ryżem z pieczarkami. Albo do gazpacho zamiast ogórka.