Wpis z mikrobloga

@Zwanek:

To jest tylko sposób wymierzania kary

Wiem. Nie mówiłem tego na poważnie

Dobrze rozumiem, że Mojżesz zmieniał prawo nadane przez TEGO, nieomylnego boga?

Dostosowywał je do warunków w którym żydzi żyli.
Nie jestem religijną osobą. Na religie patrze z czysto praktycznego punktu widzenia.

Żyjemy teraz w znacznie lepszych czasach

Zależy dla kogo.
Każde czasy mają swoje plusy i minusy. Kiedyś nie było narkotyków, broni atomowej i chemicznej czy żywności nafaszerowanej
Zależy dla kogo.

Każde czasy mają swoje plusy i minusy. Kiedyś nie było narkotyków, broni atomowej i chemicznej czy żywności nafaszerowanej chemią.

@Al-3_x: A ludzie żyli po 40 lat, w chorobach, biedzie i głodzie. Ale fakt, zależy dla kogo ¯_(ツ)_/¯

Może to przyznanie praw gejom dało nam samochody.

Stopniowe przyznawanie praw każdemu kto na nie zasługuje, sprawiło że możesz teraz korzystać ze zdobyczy techniki. Gdyby nie rozwój humanitataryzmu i generalnie
@Zwanek:

A ludzie żyli po 40 lat, w chorobach, biedzie i głodzie

Teraz to nie masz głodnych bezdomnych i chorób?
Życie było pod wieloma względami prostsze.

Ale fakt, zależy dla kogo

No nie którzy mogą woleć żyć w czasach gdzie kilka bomb może zniszczyć cały świat.

sprawiło że możesz teraz korzystać ze zdobyczy techniki

Ja myślałem, że ludzie mogą jeździć samochodami bo wraz z rozwojem techniki koszty produkcji, a co zatem
Teraz to nie masz głodnych bezdomnych i chorób?
@Al-3_x: Są. I zarówno głodni, bezdomni jak i chorzy żyja w lepszych warunkach i przede wszystkim mogą liczyć na pomoc.

No nie którzy mogą woleć żyć w czasach gdzie kilka bomb może zniszczyć cały świat.

Albo na przykład w czasach, kiedy można było umrzeć w konwulsjach po byle przeziębieniu, lub zostać zarżniętym podczas pogromu ¯_(ツ)_/¯

Ja myślałem, że ludzie mogą jeździć samochodami bo
@Zwanek:

żyja w lepszych warunkach i przede wszystkim mogą liczyć na pomoc

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/uwaga-tvn-bezdomni-w-trakcie-zimy,819155.html
To te twoje lepsze warunki xD?

Albo na przykład w czasach, kiedy można było umrzeć w konwulsjach po byle przeziębieniu, lub zostać zarżniętym podczas pogromu

Wszystko ma swoje dwie strony medalu.

. Żeby się bogacić i coś sobie kupić to najpierw trzeba być wolnym.

No i byli wolni. Mogli albo pracować w fabrykach albo umierać z głodu. Wybór