Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #motoryzacja
Mirki, za 4h jadę najprawdopodobniej kupić swoje pierwsze auto. Oferta fajna, mam kolegę, który spojrzy fachowym okiem. O czym muszę jeszcze pamiętać I na co zwrócić uwagę poza stanem technicznym auta. Coś z umową? Albo jak najlepiej utargowac cenę? Dodam, że oferta jest od handlarza przy cenie 10k.
Dodatkowo handlarz oferuje gwarancję na 3 miesiące, ale pod warunkiem, że bez zmiany ceny (bez targowania sie) warto brać taką gwarancję przy 15 letnim aucie?
  • 34
@Szarlej47: to sprawdź głównie rdzę, mazdy z tego rocznika niestety rdzewieją i wiem to jako posiadacz szóstki. Głównie nadkola z tyłu
Jeżeli rdzy nie ma to albo było po biciu szpachlowaniu i lakierowaniu, albo ktoś to zrobił

Jak masz urządzenie elm327 to z programem forscan możesz odczytać mnóstwo przydatnych rzeczy
@Szarlej47: sprawdź : rdza nadkola i progi , czy nie ma masła pod korkiem wlewu oleju silnikowego , sprawdź czy w chłodnicy płyn i czy jest w miarę czysty, na oko spasowanie elementów ( szczeliny )
kupić swoje pierwsze auto. Oferta fajna


@Szarlej47: Czy oferta jest fajna to się dopiero okaże na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przede wszystkim nie napalaj się, że to jest egzemplarz specjalnie dla Ciebie i musisz go mieć. Można iść na jakieś kompromisy, ale są granice. Jeżeli chcesz akurat taki model to lepiej poszukaj na forum mazdaspeed i na grupie FB
Ja co do zasady nie ufam handlarzom