Wpis z mikrobloga

Ostawienie soków i przerzucenie się tylko na wodę i napoje zero to było moje dietetyczne zbawienie.
Zaczęłam zwracać uwagę na składy, a słodycze jem bardziej od czasu do czasu.
Dochodzę do wniosku, że płaski brzuch to nie jest trudna sprawa, ludzie po prostu za dużo żrą lub jedzą w normie ale cukrzany syf.

#oswiadczenie
  • 66
  • Odpowiedz
@Namko: ale to miałaś jakieś zaburzenia odżywniania? Bo ja to tak naturalnie jestem drobniasta, nigdy na dietach nie byłam. Takie geny bo babci.

Może i nawet dobrze? Więcej żarcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spinor jak to samo? Jak się samemu wyciśnie to ma dużo mniej węglowodanów


@hatterka: może nie to samo ale to nadal nie jest naturalna forma spożycia owoców.
Jeśli np. jesz pomarańcze to ile na raz ich zjesz? Zazwyczaj max 1.
Natomiast aby mieć jedną szklankę soku to trzeba tych pomarańczy wycisnąć co najmniej z 5 oraz zwykle na jednej wypitej szklance soku się nie kończy.
Soki, nawet naturalne, to nadal
  • Odpowiedz
ok 100% czy nie, producenci nie moga dodawać cukru i nazywać tego sokiem.


@spinor: dodadzą czy nie sok to nadal cukier w płynie i lepiej go traktować z punktu widzenia diety jak słodycze (z witaminą) niż sposób na gaszenie pragnienia.

Proszę, szklanka soku pomarańczowego 100% to jest ponad 25g cukru.
Dwie szklanki to więcej cukru niż zawiera baton Mars ¯_(ツ)_/¯
szpongiel - > ok 100% czy nie, producenci nie moga dodawać cukru i nazywać tego sokie...

źródło: comment_hiGTMcUyXVpRmQhJZJzotvXirZGOA3cD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szpongiel: zgadzam się, co gorsza po pasteryzacji za dużo witamin tam nie pozostaje, wyciskając tylko sok pozbywamy się też błonnika i wartośćiowych składników które znajdują się w skórce.
  • Odpowiedz
@hirud: może nie dla Ciebie ale dla tych co piją sok zamiast wody aby ugasić pragnienie bo zdrowy itp., gdzie pół litra płynu to niewiele w dziennym spożyciu, a do batona podchodzą jak do łakocia, który wiadomo, że zdrowy nie jest, to jednak może być szokujące.
  • Odpowiedz
@miczal: ja najbardziej lubię pepsi zero, mój brat bardzo lubi colę zero z biedronki (nie pamiętam nazwy). Do tego w Tesco i nie wiem jak w innych miejscach dostępna jest duża FuzeTea zero też smaczna i w małuch butelkach Oshee Tea Zero. Ogólnie jak dla mnie pepsi zero > cola zero. A wśród pepsi pepsi zero > pepsi cherry > pepsi limonkowa.
  • Odpowiedz
@nama: Been there, done that... też odkryłam cudowne plusy picia wody i odrzucało mnie od soków, ale niestety w moim przypadku picie wody dłużej niż tydzień wiąże się z wypłukiwaniem magnezu. Po kilku dniach wszystkie objawy się nasilają i muszę wrócić do innych płynów, albo pić wodę równocześnie łykając tabletki.
  • Odpowiedz