Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@romo86 Polecam też książki Władimira Bieszanowa na temat zmagań na Froncie Wschodnim: "Pogrom pancerny 1941", "1942 Poligon czerwonych generałow", "1943", 1944 Dziesięć uderzeń Stalina", "Obrona Leningradu. Historia prawdziwa".
@romo86 Zaprawdę powiadam Ci, naginaj "Burzę..." Flisowskiego jeśli nie czytałeś. Pomijając warstwę merytoryczną, jest napisana barwnym i ciekawym językiem. Nie nudzi w żadnym wypadku.
@romo86: Takich książek są pewnie setki. Jakiś konkretnie rodzaj Cię interesuje? Opracowania naukowe nt. przyczyn czy może relacje żołnierzy z pierwszej linii frontu? Takie "Medaliony" to też przecież jakby nie patrzeć tematyka IIWŚ. Ja za wiele nie przeczytałem, ale za różnych rodzajów i jednak najbardziej w pamięci zapadł mi "Sołdat" Nikołaja Niekulina, wspomnienia radzieckiego żołnierza z pierwszej linii frontu.
Jak chcesz fajną zmyśloną historię (w sensie postaci, bo realia prawdziwe), to polecam ucieczkę z festungu breslau ziemiańskiego.

Polski szpieg dogaduje się z niemieckim szpiegiem jak przeżyć wojnę i jeszcze na tym zarobić :P