Wpis z mikrobloga

  • 0
A jeśli adresatka listu jest Czystomajtkowcem? Czystomajtkowcy szerzą swoją wiarę właśnie przez wywieszanie czystych majtek na balkonie. Ich zdaniem, tylko czyste majtki zapewnią zbawienie. Nie można chyba zabraniać innym praktyk religijnych ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
zarzudka


@srogie_ciasteczko: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: czemu wszystkie wysrywy na katolików wrzuciłeś mi w jeden komentarz? podaj mi Twój zawód to też Ci wyrzucę trzy obrzydliwe historie o nauczycielach/policjantach/bankierach/górnikach/murarzach czy kim tam #!$%@? jesteś. Nie umiesz się odnieść do konkretnej sprawy to po prostu zamilcz.
  • Odpowiedz
jprdl gdzie ja żyję, żeby ludzie byli tak głupi, by trzeba im było tłumaczyć, że chrześcijaństwo nie zabrania wieszania majtek i ma z wieszaniem majtek tyle wspólnego co Chodakowska z sadzeniem kalafiorów na Plutonie...
i Wy nie chcecie religii w szkołach.. to kto Wam wybije te wykopowe wyobrażenia o świecie z tych makówek?..
  • Odpowiedz
@Dutch: komentarz najniższych lotów - argumenty ad personam, wyciągnięcie czyichś poglądów z profilu.. co to ma do rzeczy. Zdążyłem się przyzwyczaić do braku rzeczowej rozmowy w tematach religijnych, a wykop niestety w tym przoduje..
Ręce opadły koleś. Nie ma jak z Tobą normalnie rozmawiać. Bez odbioru.
  • Odpowiedz
@BaZyL4:

wyciągnięcie czyichś poglądów z profilu.. co to ma do rzeczy

Poczytaj o błędach poznawczych, to się dowiesz.
Na początek: confirmation bias i no true scotsman.
  • Odpowiedz
@BaZyL4:
A, jak już będziesz na wiki to sprawdź sobie co to jest ad personam. Ad personam to jest jakbym napisał "Bazyl jest gupi, więc nie ma racji". To że jesteś (najprawdopodobniej) gorliwym katolikiem, a tym samym jesteś bardziej skłonny bronić swoich braci w wierze i utrzymywać że "przecież to oczywisty fejk, żaden chrześcijanin by tak nie napisał" to już czysta psychologia.
  • Odpowiedz
@Dutch: mógłbyś pisać ot po polsku, tak jedynie się ośmieszasz posługując się angielskimi nazwami na zupełnie proste ludzkie mechanizmy
Efekt potwierdzenia do którego się odwołujesz dotyczy także Ciebie i wszystkich tu komentujących, więc nic to nie wnosi. W taki sposób można by zdyskredytować każdego, kto wyraża niewygodne dla nas poglądy lub kto opowiada się po stronie, która jest nam niewygodna. Dla Ciebie w tym momencie najwygodniej jest przyjąć, że jestem
  • Odpowiedz
@Dutch: nie, po prostu poziom mojej wiedzy na temat chrześcijaństwa nie pozwala mi zgodzić się z tym, że chrześcijaństwo ma cokolwiek wspólnego z zakazywaniem wieszania majtek, to jest taka bzdura, że aż mnie skręca gdy to teraz piszę i najgorsze, że Ty chyba nawet o tym wiesz, ale brniesz dalej tylko po to by zaspokoić swoje ego zwycięstwem w internetowej potyczce nad jakimś katolem
  • Odpowiedz
@BaZyL4:

nie, po prostu poziom mojej wiedzy na temat chrześcijaństwa nie pozwala mi zgodzić się z tym, że chrześcijaństwo ma cokolwiek wspólnego z zakazywaniem wieszania majtek, to jest taka bzdura, że aż mnie skręca gdy to teraz piszę

Przykro mi, że takie emocje wywołuje w Tobie dyskusja z nołnejmem z internetów :) Oddychaj.

To jest bzdura? A dopatrywanie się Matki Boskiej na szybie to nie jest bzdura? A koronowanie Jezusa na króla RP w sejmie to nie jest bzdura? A egzorcyzmy w XXI wieku to nie jest bzdura? Modlitwa o deszcz w sejmie (!)? Albo wyganianie demonów
  • Odpowiedz
@Dutch: Sam wpadłeś w znacznie powszechniejszy błąd - generalizowanie. Koleś wrzucił jakiś tekścik o wieszaniu majtek, a Ty piszesz o Matce Boskiej na szybie...
Tak, słyszałem o kulcie Matki Boskiej na szybie i jestem skłonny uwierzyć w to, że ktoś rzeczywiście w to uwierzył i uważam to za absurd. Kolejne z Twoich przykładów nie są już dla mnie osobiście aż tak wielkimi absurdami jak ten pierwszy. Z tą skarpetką też
  • Odpowiedz