Wpis z mikrobloga

Siostrze mojej prababci Ukraińcy odcięli głowę siekierą na oczach jej syna, Bronka, który widział to schowany na drzewie (chłop jeszcze żyje). Moja prababcia zdążyła uciec w pole i się ukryła, później trafiła do obozu pracy w Niemczech, gdzie Niemcy zabili jej córkę zastrzykiem z fenolu, zaś dwuletniego synka zagłodzili ma śmierć...

#banderowcy #ukraina #wolyn #niemcy #wojna
  • 65
  • Odpowiedz
  • 207
@oydamoydam ONRowcy wyprawiają urodziny Hitlerowi, a Polacy w sporych ilosciach wypierają się zbrodni w Jedwabnem.
Element patologiczny zawsze będzie, jest też duza ilość młodych ludzi która się tym nie interesuje wcale lub ma zdrowe podejście.
Nawet jeśli nie są to wyjątki to i tak nie przekłada się to na ich zachowanie i pracę na rzecz polskiej gospodarki, która może mieć zbawienny wplyw.
  • Odpowiedz
Mój dziadek pochodzi z pogranicza kresów. Były dwie wioski, on na szczęście mieszkał w drugiej. Przyjechali nad ranem powozem mężczyźni. Dwóch ubranych w mundury niemieckie weszło do domu sołtysa i nakazało mu udając niemieckich żołnierzy aby stawili się wszyscy u niego. Sołtys wiedział dobrze że nie są to Niemcy, zdradziła ich wymowa. Od dłuższego czasu było wiadome że bandy mordują wioski. Sołtys ostrzegł ludzi ale aby zagrać na czas, cześć mężczyzn stawiło
  • Odpowiedz
@Kaijot:

Jak twój pradziadek w 1925 #!$%@?ł skrzynkę jabłek z wozu to znaczy, że ty jesteś złodziejem?


A oddałeś tą skrzynkę co to ją twój dziadek #!$%@?ł? Czy teraz sam trzymasz w niej jabłka?
  • Odpowiedz
@Shashek @Kaijot Bo to ludzie wychowani w cywilizacji turańskiej, oraz w kłamstwie.
Na Ukrainie Wołyń to odwet Ukraińców za zbrodnie Polaków, miejscowi patrioci są dumni z oczyszczenia Ukrainy ew w najlepszym wypadku się sprawę przemilcza.
To generuje pewne problemy.

Ale najlepiej wyjeżdżać z pradziadkiem co kradł jabłka ((oo))
  • Odpowiedz
@Shashek: Nie kłam - nikt z ONR nie obchodzi urodzin Hitlera, a za Jedwabne odpowiedzialni są Niemcy. Czekamy na ekshumacje i wyjaśnienie sprawy.
  • Odpowiedz
@knet4: W Jedwabne sprawcami byli Polacy, takie są fakty, a kogo obarczysz winą, to już Twoja sprawa. Antysemityzm tamtych czasów nie był spiskiem lewactwa, on po prostu był. Trzeba o tym mówić, nie iść w ślady Ukraińców, którzy próbują przemilczeć Wołyń.
  • Odpowiedz