Wpis z mikrobloga

  • 0
@kyaroru z tego co widziałem i słyszałem to ceny są od 900-1500$. Wielkościowo to jest 1U wysokości i 19cali szerokości. Czyli niewiele większe od zwykłego switcha
  • 0
@kyaroru W poniedziałek mamy mieć informacje jak z ceną, dostępnością i czasem oczekiwania na takie cudo. Jak dla mnie OLT w sam raz na nadchodzące projekty.
@dredziuk: Tylko to trzeba by było spotkać kogoś kto robił u nas GPON na tym i się dopytać (szczególnie w kontekście vendor lock-inu na ONT), bo raczej właśnie Huawei króluje w prowincjafiber to the home. Z jednej strony Ubiquiti przoduje w klientach jako beta-testerach, z drugiej Huawei wyrzuca komunikaty w chinglishu na konsolę i się z tym nie kryje.
@araneo: Ja wciąż czekam na firmę, która będzie sprzedawać tylko OLT, albo chociaż powie wprost że nie będzie robić problemów z ONU. GPON jest otwartym standardem i jakiekolwiek próby jego problematycznej implementacji to zwykły szwindel - na miarę sprzętu Cisco, który nie współpracował z wkładkami SFP które nie są od Cisco.
@dredziuk: Ja generalnie nie trawię marki Huawei - ich zagrywki z blokowanie ONTków innych producentów przy zmianie firmware'u to jest czyste skurczysyństwo. Podejrzewam, że sprzedaż tych OLTów odbiją sobie blokadą na tylko ich urządzenia i tyle w temacie. Cena 1000$ nie bierze się znikąd.

UBNT na razie ze swoim GPONem jest w lesie.

Ja osobiście poszedłem w stronę GEPONa (praktycznie brak jakiegokolwiek vendor-lock) - po pierwsze OLTa z 16 portami kupię