Wpis z mikrobloga

4 lipca 2018, Bielsko-Biała – Sortowanie na kilka frakcji nie ma prawa zadziałać prawidłowo, bo nikt nikogo nie będzie pilnował. W tym kontenerze na papier jest wszystko, w tym papier. Zakładając, że przyjedzie śmieciara z napisem kompatybilnym z tym kubłem, to nikt nie będzie przebierał śmieci, tylko śmieciara połknie wszystko, jak leci. Całość trafi do super bielskiej sortowni, gdzie zostanie posortowane na frakcje. Więc po co sortować i jeszcze za to płacić więcej?

Aby było jasne, nie zamierzam nikogo namawiać do lekceważenia przepisów, czy bycia „proekologicznym”, ale głupie przepisy są po to, by je modyfikować. Skoro wymagają bycia „proekologicznym”, to za to należy się obniżka opłat za wywóz śmieci, a nie podwyżka!

#bielskobiala #smieci #suez #przepisy #sortowanie #smieci #podwyzka
grishko - 4 lipca 2018, Bielsko-Biała – Sortowanie na kilka frakcji nie ma prawa zadz...

źródło: comment_1AaLDsHfl2T6hSdeOmMdgxhoHBb2SP4w.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grishko: popieram Pana, Panie Grishko, opłaty wzrosną prawie dwukrotnie, a system mokre - suche - szkło sprawdzał się lepiej, bo wtedy do dedykowanych pojemników trafiały rzeczywiście śmieci, które powinny się tam znaleźć, a nie tak jak teraz wszystko. A na zdjęciu unijne przepisy w koszu?;)
  • Odpowiedz
Najpierw zacznijcie segregować na tym osiedlu


@Ramamon: Heh. Segregacja działała całkiem dobrze.
Nagle zamiast 3 frakcji(mokre, suche, szkło, pomijam popiół, zielone...) wprowadzają eee. 5? Jednocześnie podnosząc opłatę. Przenoszą prace i koszty (np. wody na mycie) na mieszkańców. Jak wytłumaczysz podwyżkę opłaty?
  • Odpowiedz
@grishko: no ale spokojnie, sortować na nowe frakcje trzeba od 4 dni i ja mieszkając w domu mam spory problem żeby się przyzwyczaić do nowego układu. Nowe opłaty też mi się nie podobają bo muszę płacić 70 ziko na miesiąc i sortować na 5 frakcji. Mogli systematycznie co 3-6 miesięcy rozdzielać stara frakcje tak jak wcześniej wprowadzono osobny worek na szkolenie.
  • Odpowiedz
Jak wytłumaczysz podwyżkę opłaty?


@maslon: Bo zamiast trzech samochodów śmieciarek musi pojechać pięć. A potem na sortowni i tak ta sama robota z sortowaniem bo ludzie mają w duszy bzdurne wymogi i (z tego co widzę) to nadal tkwią w systemie mokre/suche.
  • Odpowiedz