Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jako że prawdopodobnie braknie mi 5-10 punktów, żeby dostać się na którąś z prestiżowych informatyk na #agh zostaje mi wybór między informatyką stosowaną (wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) a informatyką na #pk lub na #uj.
I tutaj pojawia się problem, bo nie wiem co wybrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam mocno sprecyzowane zainteresowania: programowanie, algorytmika i podobne, mogę też powiedzieć, że jak na mój wiek wiem naprawdę sporo, bo dużo pisałem przez ostatnie kilka lat i nie mam juz problemów w swobodnym przekształcaniu moich myśli na kod, a do tego ulozylem sobie wszystko w głowie książkami i piszę już dość "ładnie", bez jakichś głupich naleciałości początkujących.
Z tego powodu średnio widzę informatykę stosowaną, ale z drugiej strony sam AGH w kwestii informatyki ma ogromną renomę i właściwie wszyscy uważają go za lepszy od PK i UJ.
Podzielcie się własnymi doświadczeniami, bo ja mogę tylko teoretyzować na podstawie syllabusa czy jakichś rankingów.

#informatyka #programowanie
  • 32
@frogi16: No tak, jest od podstaw, ale material dosc szybko idzie, wiec sporo osob ma/miało problem nie tyle z trudnoscia co iloscia materialu. Poza teoria, sa rowniez zajecia praktyczne - i tak na elektronice analogowej, bedziesz mial okazje zbudowac filtry (np. takie ktore filtruja ci sygnal TV od sygnalu "internetowego" - prawdopodobnie masz taki filtr od swojego dostawcy internetu i telewizji w domu), wzmacniacze (proste wzmacniacze sygnalu. Jezeli lubisz sluchac muzyki
@wetorek2: na zwykłej to w sumie gówno jest xD jakaś klepacka matma, na pierwszym roku programowanie prowadzi jakis świr więc i tak wie nic ciekawego nie nauczysz i potem dochodzą jakieś algosy. Ogólnie nie jest źle ale do tcs nie ma nawet startu
@wetorek2: jest tam cześć starych dziadów co prowadzi przedmioty i dają jakieś dziwne rzeczy do implementacji, jakby się ich pozbyli i dali młodych doktorów to by było spoko. Ogólnie można trafić do fajnych grup gdzie masz spoko cwiczeniowcow ale są i tacy co się lubia czepiać o byle co. O tcs nie myślałeś?