Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jako że prawdopodobnie braknie mi 5-10 punktów, żeby dostać się na którąś z prestiżowych informatyk na #agh zostaje mi wybór między informatyką stosowaną (wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) a informatyką na #pk lub na #uj.
I tutaj pojawia się problem, bo nie wiem co wybrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam mocno sprecyzowane zainteresowania: programowanie, algorytmika i podobne, mogę też powiedzieć, że jak na mój wiek wiem naprawdę sporo, bo dużo pisałem przez ostatnie kilka lat i nie mam juz problemów w swobodnym przekształcaniu moich myśli na kod, a do tego ulozylem sobie wszystko w głowie książkami i piszę już dość "ładnie", bez jakichś głupich naleciałości początkujących.
Z tego powodu średnio widzę informatykę stosowaną, ale z drugiej strony sam AGH w kwestii informatyki ma ogromną renomę i właściwie wszyscy uważają go za lepszy od PK i UJ.
Podzielcie się własnymi doświadczeniami, bo ja mogę tylko teoretyzować na podstawie syllabusa czy jakichś rankingów.

#informatyka #programowanie
  • 32
  • Odpowiedz
@frogi16:
AGH.

Potem mało kto będzie wnikał, na którym wydziale studiowałeś.. Powiesz "informatyka na AGH", nie skłamiesz, i wszyscy zrobią "łał". I i tak nikt się nie zorientuje, że ta informatyka to na metalach nieżelaznych, a nie na samogłoskach.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RandomowyMirek: z jednej strony tak, ale trochę boję się, żeby na Stosowanej nie było zbyt dużo rzeczy "praktycznych". Często stosowana to synonim dla uproszczona i zamiast rzeczywiście się dowiadywać skąd się co bierze o jak działa, to po prostu uczy się z tego korzystać.
A ja jestem ciekawski i nie mam problemów z uczniem się nowych rzeczy, więc te niuanse mnie interesują.
  • Odpowiedz
@frogi16:
Pierwszy raz widzę, żeby ktoś nie chciał rzeczy praktycznych na studiach :)

Nie bój żaby. Będziesz liczył całki, transmitancje (czyli całki), będziesz miał jakieś elementy elektroniki (czyli całki).

Żeby tego nie było za dużo, to będziesz też liczył macierze, robił przekształcenia obrazów (czyli liczył macierze pikseli), uczył o sztucznej inteligencji (czyli liczył macierze neuronów), może jakąś grafikę 3d (czyli liczenie macierzy).

Będziesz miał pewnie metody numeryczne, na których nauczysz się,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RandomowyMirek: ha, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, zaczynam się skłaniać ku AGH.
Moja awersja do praktyki wynika z tego, że znam dwie osoby studiujące na słabych uczelniach (odpowiednio drugi i trzeci rok) i uważam, że nie potrafią nic wartościowego. Rzeczy z matematyki ledwo zdają, a poza tym uczą się w większości praktyki i klepią jakieś banały, a big O notation to już magia.
Tego chcę uniknąć, bo mi akurat cześć teoretyczna idzie
  • Odpowiedz
@frogi16: Idź na AGH. Na drugi stopień możesz iść na bardziej "prestiżowy" wydział. Obczaj też Teleinformatykę na WIET. To ten najbardziej prestiżowy wydział, program studiów jest układany z pracodawcami. Pracuje u mnie osoba po WFiIS i jest bardzo ogarnięta.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gregor40: już trochę za późno, żeby dopisywać kierunek, dzisiaj mają być wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale dzięki za info, nawet nie wiedziałem, że później można bez problemu kończyć studia na innym wydziale.
  • Odpowiedz
@frogi16: Niektóre kierunki między sobą ustalają zasady przyjęć - między niektórymi można bez egzaminu wstępnego (na podstawie egzaminu inżynierskiego) - gdzie indziej musisz zdać egzamin wstępny.
  • Odpowiedz
@frogi16: tak, na każdym kierunku masz przedmiot humanistyczny, który trzeba po prostu przeboleć. Czasami wystarczy obecność, czasami trzeba coś napisać, a czasami będziesz pisać co dwa tygodnie wypracowania.
  • Odpowiedz
@frogi16: Jak lubisz i chcesz duzo algorytmiki to tak jak @e_mati napisal, TCS na UJ. A ja od siebie polecam WFiIS na AGH. Juz pomijajac to, ze wszedzie bedziesz musial sie uczyc sam, jezeli bedziesz chcial byc dobry, to na WFiIS pokaza Ci spore spektrum tego co bedziesz mogl robic w przyszlosci. Jakims tam wyznacznikiem tego, ze wydzial jest dobry, sa diamenty AGH (konkurs na najlepsza prace dyplomowa) i w zasadzie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dupasmoka: no to jest ten problem, że tak jak elektronika nawet mnie interesuje, tak nie miałem z nią nigdy większej styczności. W poniedziałek jadę złożyć papiery na FiIS, ale mam nadzieję, że ta elektronika będzie od podstaw.
  • Odpowiedz