Wpis z mikrobloga

Kombinuje sobie nad serwerem domowym/nasem. Chciałbym postawić na tym kilka kontenerów dockera, torrenty i NASa w RAID1. Co lepiej wybrać biorąc pod uwagę energooszczędność?
Zastanawiam się czy w przypadku terminali np. taki Atom 1,6GHz pociągnie te rzeczy.
#serwerdomowy #serwery #serwermasterrace #nas

Na którym urządzeniu lepiej uruchomić serwer domowy uwzględniając energooszczędność?

  • Płyta główna ze starego laptopa 8.3% (1)
  • Terminal/ThinClient 58.3% (7)
  • Coś innego (napisz proszę w komentarzu) 33.3% (4)

Oddanych głosów: 12

  • 11
@lis6502: Najlepszy by był właśnie taki PC. Ale z drugiej strony nie mam co się oszukiwać, że będę to intensywnie użytkował. Docelowo ma mi to zastąpić aktualnego VPSa (1vCore, 1GB RAM). I mam sobie z tego oglądać seriale na TV od czasu do czasu. Rozsądek podpowiada, że nie ma sensu składania zestawu, który będzie 24/7 żarł te kilkadziesiąt watów, kiedy można złożyć to na czymś co pobierze ~10W.
@noname0: Wiesz
@wywu: Fajny jest cluster ODROID-MC1 do liczenia + HC2 albo Rock64Pro z portami SATA. Mc1 można stackować teoretycznie w nieskończoność (praktycznie tyle ile zmieścisz kabli). Ja sobie coś tkaiego bede budowal m.in do nextclouda bo mój banan sie do tego juz nie nadaje( ͡º ͜ʖ͡º)